1 diyabet yazın: ile yaşayan çocukların hastalığa-ne olur

diyabet Eğilimler

Her çocuk farklı 1 diyabet tip yaşar.

Çok düşük kan şekeri siz ve çocuğunuz için korkutucu bir deneyimdir. Düşük kan şekeri hızlı ve uygun bir şekilde tedavi edilir Ama, eğer çocuğunuz hiçbir kalıcı etkilere sahip olmalıdır.

Genç çocukların yanı sıra yetişkinler düşük kan şekeri acil durumlar için riski yerleştirmektedir ki, mümkün olduğunca düşük kan şekeri belirtileri tanıyamaz. şiddetli hale gelir ya da bir hedef aralığında sıkı kan şekeri seviyesini düşük tutmak için çalışıyoruz kim kadar düşük kan şekeri erken belirtileri tanımak yetersizlik olan, hipoglisemi, gafletin geliştirmek Çocuklar düşük kan şekeri, acil durumlar için de risk altındadır.

biliyorum, bu tür okul hemşireleri olarak emin çocuğunuzun bakıcıları, yapmak

Çocuğunuz düşük kan şekeri sık sık atakları sahip olup olmadığını doktorunuza bildirin. Bu formu kullanabilirsiniz (PDF dokümanı nedir?) Çocuğunuzun çok yüksek ya da çok düşük kan şekeri seviyelerinin bir kaydını tutmak için.

Çok yüksek kan şekeri diyabetik ketoasidoz, hayatı tehdit eden bir acil riski çocuğunuzu koyar. insülin enjeksiyonları, stres, hastalık, yaralanma ve ergenlik atlama yüksek kan şekeri tetikleyebilir. kan şekeri seviyeleri genellikle yavaş yükselmeye Çünkü, erken belirtilerin tedavisi ve en sık, diyabetik ketoasidoz önleyebilir.

Yüksek kan şekeri de yol açabilir

Nasıl düşük kan şekeri belirtileri izlemek için; Nasıl bir evde kan şekeri testi yapmak; Çocuğunuzun kan şekeri seviyesi düşükse bu tür glukagon vermek nasıl bilmek gibi, ne yapmalı.

yüksek seviyelerde vücudun ayarlanması. Çocuğunuzun kan şekeri aniden desilitre (mg / dL) başına 250 miligram tutarlı ve Örneğin, 100 mg düşer / dL, sizin veya çocuğunuzun gerçekten değil bu seviyesi çok düşük olduğunu düşünüyor olabilir. Çocuğunuz bile hedef kan şekeri seviyelerinde düşük kan şekeri belirtileri olabilir; büyüme ve olgunluk Gecikmeli. Çocuğunuz uzun bir süre boyunca yüksek kan şekeri düzeylerini varsa, o büyümek ve daha yavaş olgun olabilir. ergenlik döneminde, bu normal cinsel gelişim ve adetin başlangıcını geciktirebilir. Ve çocuğunuzun o yeterince insülin yoksa düzgün kilo olmayabilir; hastalığı (göz, böbrek, kalp, kan damarı ve sinir hastalığı) kaynaklanan komplikasyonlar. kan şekeri düzeyleri sürekli yüksek ama eğer çocuklar bu sorunların, özellikle göz ve böbrek hastalığının erken belirtileri göstermeye olasılığı daha yüksektir. Ayrıca, çocukluk ve ergenlik döneminde yüksek kan şekeri seviyeleri erken erişkinlik döneminde bu hastalıklar için risk altında çocuğunuzu koydu.