ağız korumaları türleri dişlerinizi korumak için

Ağız Sağlığı Trendler

Ağız korumaları dişlerin üzerine giyilen kaplamaları vardır ve sık sık diş gıcırdatma gelen ve spor sırasında yaralanma dişleri korumak için kullandı.

ağız korumaları üç tipi vardır

Stok ağız koruyucuları önceden ve hazır giyim gelir. Bunlar ucuz ve en sportif iyi mağaza ve satın alınabilir. Ancak, küçük onların uyum ayarlamak için yapılabilir, bunlar nefes ve zor konuşuyor yapmak, hantal ve çok az ya da hiç koruma sağlar. Diş hekimleri kullanımını tavsiye etmiyoruz.

Kaynatın ve aynı zamanda birçok spor malzemeleri mağazasında satın alınabilir ağız koruyucuları ısırık ve stok ağız koruyucuları daha iyi bir uyum sunabilir. “Kaynatın ve bite” ağız koruyucu termoplastik malzemeden yapılmıştır. Daha sonra ağız içine yerleştirilmiş ve parmak ve dil basınç kullanılarak dişlerin etrafındaki şeklinde, yumuşatmak için sıcak su içine yerleştirilir.

Özel takılan ağız koruyucuları ayrı ayrı tasarlanmış ve bir diş ofis ya da dişçi talimatları dayalı profesyonel bir laboratuarda yapılır. İlk olarak, diş hekiminiz diş bir izlenim yapacak ve bir ağız koruyucu sonra özel bir malzeme kullanılarak model üzerinde kalıp. ilgili ekstra zaman ve iş nedeniyle özel malzeme kullanımı ve çünkü, bu ısmarlama ağız koruyucu, diğer tiplere göre daha pahalı, ama çoğu konfor ve koruma sağlar.

Genellikle ağız korumaları sadece üst dişleri kaplar, ancak (diş teli veya alt çene başka sabit diş cihaz giymek gibi) bazı durumlarda, diş hekiminiz alt dişler için ağız koruma yapmak da olacak. Diş hekiminiz sizin için en iyi ağız koruyucu önerebilir. Etkili bir ağız koruyucu dayanıklı ve kolay temizlenebilir olması, yırtılmalara karşı, rahat olmalı ve nefes veya konuşma kısıtlamak gerekir.

Geceleri dişlerini çektirmek durumunda, diş cihazın özel bir ağız koruyucu tipi – bir gece ısırık plakası veya lokma atel denilen – diş zarar görmesini önlemek için yaratılmış olabilir.

Emaye Hasar dişleri Öğütme Sonuçları ve Diğer Nedenleri görün

futbol, ​​boks, futbol, ​​buz hokeyi, basketbol, ​​lacrosse ve hokey gibi temas spor – Çocuklar ve yetişkinler – ağız korumaları herkes tarafından kullanılmalıdır. Ancak, hatta Kontaksız spor ağız yaralanma riski oluşturabilecek (örneğin, jimnastik) ve (örneğin, kaykay, dağ bisikleti için) herhangi bir eğlence etkinliği katılanlara koruyucu ağız koruma giyen yararlanacak.

Geceleri dişlerini çektirmek yetişkinler ve çocuklar diş hasarı önlemek için yapılan bir gece ısırık plakası veya ısırma ateli olmalıdır.

Sen \ ‘ipuçları ve püf noktaları yanı sıra Ağız Sağlığı son haberleri ve araştırmaları bulacağız.

Şu anda olan

Dünyada birçok insanın sadece% 18,5 asla ipi. Sen ve ağız sağlığı içinde büyük bir fark yaratmak için basit bir yol üzerinde eksik. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş ipi diş arasında sıkışıp gıda kaldırır ve iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir, plak döner önce orada oluşturan bakterilerin filmi kaldırır. Sadece bir diş diş ipi deneyin Başlamak için.

Günlük diş ipi yok dünyada birçok insanın% 31 biridir. Sen ve ağız sağlığı içinde büyük bir fark yaratmak için basit bir yol üzerinde eksik. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. 3 gün daha Amaç!

Günlük diş ipi yok dünyada birçok insanın% 31 vardır, ancak diş ve diş etleri üzerinde pozitif bir etki yaratmaya için yolda iyi konum. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. 7 gün boyunca Amaç!

Dünyada birçok insanın sadece% 50.5, günlük diş ipi ve bunlardan biri olduğunu sizin için iyi! Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. senin iyi bir ağız sağlığı alışkanlığı tebrikler!

Sen ipuçlarını ve püf noktalarını yanı sıra Ağız Sağlığı son haberleri ve araştırmaları bulabilirsiniz.

KAYNAKLAR

Dişhekimleri Birliği 2010 Sağlıklı İnsanlar