anlayış çiçeği – Tedavi

Su çiçeği son derece bulaşıcıdır. blister tüm kuru ve grev kırıcılar düşmüş kadar çocuğunuzu evde tutun.

Suçiçeği hakkında bilinmesi gerekenler

temeller

Belirtileri

tedavi

önleme

reçeteli ilaç Zovirax (asiklovir) kendi görünümünü bir gün içinde verildiği takdirde suçiçeği semptomları süresini kısaltarak yardımcı olur. Çoğu uzman bu ilaç ve bunun gibi bu akciğerler ve / veya beyin dahil suçiçeği enfeksiyonu olan çocuklar için kullanılması gerektiğini kabul ediyorum. diğerleri yapmadığı halde daha az şiddetli enfeksiyonlarda, bazı doktorlar bu ilaçların kullanılmasını tavsiye ederiz.

Varizig çiçeği virüsüne karşı hiçbir bağışıklığı olan çocuklar ve bağışıklık sistemi zayıf, yenidoğanlarda, hamile kadınlar, prematüre bebekler yetişkinlerde, daha az bir yaşındaki çocukların ve yetişkinler için FDA onaylı bir ilaçtır. Varzig maruz kaldıktan sonra 96 ​​saat içinde, alıcının ağırlığına bağlı olarak, iki veya daha fazla enjeksiyon olarak verilir.

Buna ek olarak, doktorunuz ya da çocuk doktoru ağrı, kaşıntı ve şişme rahatlatmak için, böyle Benadryl veya nymphomax olarak bir over-the-counter antihistaminik, önerebilir. Antibiyotikler suçiçeği sözleşmeleri bakteriyel pnömoni ile kişinin ikincil bakteriyel deri enfeksiyonu ortaya çıkarsa veya eğer denir.