Atlet ayağı anlamak – tedavi

kaşıntı ilk işareti de ayak mantarı davranın.

ayak mantarı vakalarının çoğu over-the-counter antifungal ürünleri ve temel iyi hijyen ile tedavi edilebilir. Yıkayın ve günlük (ayak parmakları arasında dahil) ayakları her sabah ve akşam, değişim çorap veya çorap kurutmak ve tekrar kullanmadan önce tamamen kurumasını onlara zaman tanımak için aynı ayakkabılar her geçen gün giymem. ayakları üzerinde ve günlük ayakkabı antifungal tozu serpin. Antifungal kremler ve spreyler de enfeksiyonu yönetiminde etkilidir. enfeksiyon yinelenen engellemek için temizlendikten sonra bir-iki hafta boyunca tedaviye devam.

ayak mantarı hakkında bilinmesi gerekenler

temeller

Belirtileri

tedavi

Ayaklarınızı havaya bol olsun emin olun. çıplak ayakla gitmek ya da sandalet giymek yapamıyorsanız, pamuk çorap ve tuval gibi doğal, gözenekli malzemeden yapılmış ayakkabılar giyin. suya dayanıklı sentetik giymeyin.

Düzgün ve derhal tedavi edilmezse, ayak mantarı çok inatçı olabilir. antifungal ilaçlar ile tedavi bile, enfeksiyon kaybolmaya birkaç hafta sürebilir ve tedaviden sonra geri gelebilir.

Çoğu zaman iyi bu over-the-counter müdahalelere yanıt verir. Ancak, daha şiddetli vakalarda bir doktor tarafından görülmesi gerekebilir.

Eğer atlet ayağı varsa, bir over-the-counter antifungal tozu, krem ​​veya sprey kullanmayı deneyin. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok türü vardır. Doğru kullanıldığında Onlar eşit derecede etkilidir. gözyaşı veya kayak dökülmeye kazımak Do not; yakındaki sağlıklı bir cilt kırmak ve enfeksiyon yayılabilir.

Böyle diğerleri yalınayak da havuza veya spor salonu gibi ortak kullanım alanlarında yalınayak gitme. bir over-the-counter antifungal ayak tozu ile temiz, kuru ve toz ayaklarınızı tutarak riskini azaltabilir. Diğer mantıklı adımlar

KAYNAK; Ulusal Sağlık Enstitüleri; Mayo Kliniği.

Şimdi genç görünmek için cilt bakımı rutin en üst düzeye çıkarmak.

Her Phot iyi bakın; Kuru, Kırmızı Kayak Bakım nasıl; Kırışıklık azaltmak için şaşırtıcı Yolları; Çanta Your Eyes altında yasaklamak