Ayurveda nedir? tedaviler, masaj, diyet ve daha fazlası

Ayurveda tıbbı – aynı zamanda Ayurveda olarak bilinen – Sistemler şifa dünyanın en eski bütünsel (tüm vücut) biridir. Hindistan’da yıl önce binlerce geliştirilmiştir.

Bu sağlık ve wellness zihin, beden ve ruh arasındaki hassas dengeye bağlı olduğu inancına dayanmaktadır. Ayurveda tıp odak noktası iyi sağlığı yerine hastalıkla mücadele etmektir. Ancak tedaviler belirli sağlık sorunları için tavsiye edilebilir.

Jen Sturial ile; Bu counterintuitive görünebilir, ama yine de oturan bir derece dönüştürücü bir deneyim olabilir; hatta daha fazlasını yapmak ve daha hızlı hala olmak, yarın ve daha sonra – Toplumumuz her zaman daha fazlasını yapmak için bizi teşvik eder ve daha hızlı. Sorun çoğumuz her zaman başka bir metin göndermek veya e-posta kontrol veya kanal saygısız kendimizi rahatsız edici, zaman kısa süreli bile olsa yalnız ve sessiz olmak için beceri eksikliği olduğunu. beynimiz overdrive her zaman zaman, nasıl biz hiç ne bir anlamda alırım …

ABD’de, Ayurveda tamamlayıcı ve alternatif tıp (CAM) bir formu olarak kabul edilir.

Ayurveda teorisine göre, evrendeki her şey – yaşam ya da değil – bağlanır. zihin, beden ve ruh evrenle uyum içinde olduğunda iyi sağlık elde edilir. Bu uyumun bir bozulma kötü sağlık ve hastalık neden olabilir.

Ayurveda takipçileri, etkileyen şey için, fiziksel, ruhsal ya da duygusal refahını evrenle denge dışında olmasına neden olabilir. Bir aksamalara neden olabilir bazı şeyler şunlardır

vücudun sağlıklı tutmak için çalışır ve benzersiz fiziksel ve psikolojik özellikleri vücudunuzun anayasasını veya Prakriti’nin oluşturmak üzere bir araya nasıl. Sizin Prakriti tüm yaşam için aynı kalmak inanılmaktadır. Ancak, yemek sindirimi ve ortadan kaldırmak nasıl atık bunu etkileyebilir.

Her kişi evrende bulunan beş temel unsurları bir arada yapılır

Bu elemanlar üç yaşam güçleri ya da enerjileri, adı DOSHALAR oluşturulması için insan vücudunda birleştirir. Onlar vücudunuzun nasıl çalıştığını kontrol eder. Üç Doşa vardır

Herkes üç DOSHALAR eşsiz bir karışımını devralır. Bir dosha genellikle daha baskındır. Her dosha farklı bir vücut fonksiyonunu kontrol eder. Hastaları alma şansını DOSHALAR dengesi bağlı olduğuna inanılmaktadır.