baş ağrısı anlamak – temelleri

acı verici ve zahmetli olmasına rağmen, çoğu baş ağrısı küçük ve kolayca aspirin veya başka bir ağrı kesici ile tedavi edilebilir. (Reye sendromu, potansiyel olarak ölümcül bir hastalık riskini artırabilir çünkü. 19 yaş altındaki herkes aspirin kullanmayın) Ama baş ağrısı şiddetli ise, sık sık tekrarlayabilir ya da diğer belirtiler eşlik eder, bir sağlık bakımını görmek gerekir sağlayıcı.

Baş ağrısı bunların temelindeki nedenleri göre kategorize edilir. Baş ağrısı Yaygın türleri şunlardır

Migren sadece baş ağrısı daha fazla yol açarlar baş ağrısı türüdür. belirtiler sıklıkla bulantı ve görme problemleri arasında; Bir migren baş ağrısı birkaç saat bir gün bir kaç saat sürebilir. Ama fazla 72 saat süren bir migren atağı durum migrainosus denir. Bu acıyı dindirmek ve kusma gelen dehidratasyon tedavisi için hastane tedavisi gerekebilir; Tipik bir migren bazen durum migrainosus i dönüşebilir; migren erken tabii tedavi edilmezse …

Gerilim baş ağrısı, küme baş ağrısı ve sinüs baş ağrısı yinelenen baş ağrısı o yüzden, aslında migren baş ağrısı yaşıyor olabilir, migren baş ağrısı tetikleyebilir. sağlık kuruluşu bakın değerlendirilmek üzere.

Gerilim baş ağrısı bir kez ya da başka hemen herkes eziyet. Onlar sıkı bir bant içinde kavradı oluyor sanki başınızı hissetmenize neden olabilir donuk, sabit olmayan zonklama ağrı getirmek. boynunuzun kasları düğümlü görünebilir ve baş ve boyun üzerinde belirli yerlere dokunmamaya duyarlı olabilir. ağrı baş kaynak baş ve boyun sinir uçlarını tahriş sıkı kaslar olduğu düşünülmektedir. Gerilim baş ağrıları kısa süreli ve seyrek olabilir ya da kalıcı ve kronik olabilir. Birçok gerilim baş ağrısı aslında migren vardır; Migren; baş ağrılarının çoğu zayıflatıcı arasındadır. Bunlar tamamen etkisiz hale olabilir. Bazı insanlar için, bir uyarı işareti – bir aura denilen – sadece bir migren atağı önce gelir. aura gibi titreşen ışık noktaları, kör noktalar ya da zikzak çizgiler olarak görme bozuklukları olabilir. Daha nadiren bir uzuv uyuşma ya da garip bir koku kokusu gibi gelebilir. Bir uyarı oluştuğunda olsun ya da olmasın, bir migren genellikle başın bir tarafında yoğun, zonklama ağrı ile başlar. Bu ağrı yayılabilir ve genellikle bulantı ve kusma eşlik eder. Bir migren kaç gün bir kaç saat sürebilir ve ışık, koku ve ses aşırı hassasiyeti neden olabilir; Baş zonklaması; bir veya birkaç gün içinde demet gelmek eğilimindedir çünkü böylece adlandırılır. Bir kişinin uykuya dalar sonra tipik olarak birkaç saat başlar. Bazen, başın bir tarafında hafif ağrıyan hissi bir küme baş ağrısı geliyor uyardı. Ağrı şiddetli olmayan zonklama, delici ve genellikle ve biri kırmızı, sulu göz çevresinde bulunan. Burun tıkanıklığı ve kızarmış yüzü genellikle ağrı eşlik eder. Bu azaltan veya bir gün sonra belki de tekrarlama tamamen sadece kaybolur, sonra iki saat 30 dakika sürer. dört ya da daha çok saldırı bir baraj bir gün içerisinde ortaya çıkabilir. Küme baş ağrıları remisyon uzun süre girmeden önce haftalarca veya aylarca her gün grev olabilir. Küme baş ağrıları erkeklerde daha sık görülür; Sinüs baş ağrısı alnına ağrı, burun alanı, yanak, göz ve başın bazen üst gelir. Bazı durumlarda, aynı zamanda yüzün arkasında basınç hissi üretir. Şişme veya sinüs boşluklarının astar zarların enfeksiyonu olağan nedenidir. baş ağrısı ağrı burun tıkanıklığı sinüslerde kısmi bir vakum yaratır zaman meydana geldiği, sinüs duvarlarında emme kaynaklanıyor olabilir. Sinüs baş ağrısı yaygın değildir ve genellikle tedaviden sonra tekrarlayabilir devam etmeyin. Onlar sinüs baş ağrıları yaşıyorsanız düşünüyorum Çoğu insan aslında migren muzdarip.