başka ne kontrol altında benim ra almak için ne yapabilirim?

Şu anda, bugün daha kötü hissediyorum RA insanlar için içerik okuyor. Bu nasıl hissettiğini tarif etmezse, sizin için içerik bulmak için buraya gidin.

Romatoid artrit (RA) bile basit görevleri zorlu yapabilirsiniz. Eğer her şeyi doğru yapmak bile, yine de ağrı var ve bazı günler sertlik olabilir. Tedavi zaman alır ve genellikle ince ayar biraz ihtiyacı var. Eğer kendinize şu soruları sorun eğer yardımcı olur

Her gün aynı saatte ilaç almak önemlidir. Bu vücudunuzdaki tıp sürekli ve etkili seviyede tutmanıza yardımcı olur. doz atlayarak bir parlama tetikleyebilir.

Sadece metotreksat gibi hastalık modifiye edici ilaç alarak başladı ettiyseniz, tam yararlarını hissetmeye ay hatta haftalar ya da sürebileceğini unutmayın. sabırlı olmaya çalışın ve ilaçlarını gerçekten çalışmak için bir şans verin.

Eğer bir mide ya da diğer yan etkileri varsa, doktorunuzu arayın. yan etkileri hafifletmek için yapabileceğiniz şeyler genellikle vardır.

onlar çalışmak için kullanılan ve bir değişiklik yapmak gerekirse doktorunuza danışın, artık yardım görünmemektedir eğer. Bazı hastalığı modifiye ilaçlar zamanla daha az etkili hale gelebilir.

Doktorunuz farklı bir reçete önermek ya da tedaviye, böyle bir “biyolojik” ilaç olarak ilaç, başka türde ekleyebilirsiniz.

RA tedavisinde kullanılan ilaçlar vücudun bağışıklık sistemini zayıflatabilir. Bu hastalık yavaşlatmak yardımcı olur, ancak enfeksiyonları daha muhtemel yanı sıra karaciğer ve böbrek sorunları yapabilirsiniz.

RA vücudunuzu nasıl etkilediğini kontrol etmek düzenli kontrolleri ve kan testleri gerekir. Bu testler doktorunuz ilaçların yan etkilerini azaltmak ve tedavi ayarlama gerekip gerekmediğini bilmek yardımcı olur.

Çalışmalar bazı insanlar için bu meditasyon ve biofeedback alt ağrı göstermek ve onları daha iyi işlemesine yardımcı olur. Masaj sizin ağrı ve sertlik azaltmak ve stresi hafifletmeye yardımcı olabilir. iyi RA için araştırılmış değil, ancak Akupunktur de, diğer durumlarda ağrı frenlemek için gösterilmiştir. Bu yöntemler herkes için çalışmayabilir ve bazı ilaçları etkileyebilir çünkü, herhangi bir otlar veya takviyeleri almak istiyorsanız, özellikle ilk doktorunuzla konuşmak için iyi bir fikirdir.

En gıdalar RA iyi yaşamak yardımcı olur.

Sen \ ‘ipuçları ve püf noktaları yanı sıra RA en son haberleri ve araştırmaları bulacağız.

Tedaviniz iyi çalışıyor gibi görünüyor. Düzenli egzersiz, sağlıklı bir diyet yemek, yeterli uyku almak ve ilaç almayı unutmayın. Kombine, bunlar senin RA kontrol etmenize yardımcı olacak.

Sık sık sabah tutukluğu 15 dakikadan daha az varsa, o senin dozunu ayarlamak isteyip istemediği, hatta doktorunuza isteyebilir. olsa da, ilaç alarak durdurmak ya da kendi başınıza doz indirmeyin.

Bu çok sabah sertliği yok harika. Hala tedavi konusunda doktorunuzla konuşmak isteyebilirsiniz. senin RA etkin olmasa bile, bazen gelecekte eklem hasarı önlemek veya işaret fişekleri önlemek için bir ilaç almak gerekebilir.

Düzenli egzersiz, sağlıklı bir diyet yemek ve yeterli uyku almak unutmayın. Kendinize özen kontrol altında RA tutmaya yardımcı olabilir.

Tedaviniz hakkında doktorunuzla konuşun. Sık sık sabah tutukluğu 15 dakikadan fazla varsa, siz ve doktorunuz başka ilaçlar deneyin ya da dozunu ayarlayabilirsiniz.

RA sahip olmanız sabah tutukluğu ve eklem ağrısı ile katlanmak zorunda anlamına gelmez. ilaç, düzenli egzersiz, sağlıklı bir beslenmenin yeterli uyku almak ve fizik tedavi kombinasyonu, gerekirse, kontrol altında RA getirmek yardımcı olabilir. Daha fazla kendinizi iyi hissetmenizi gün almak için doktorunuzla çalışmaya devam edin.

sizin için doğru tedavi planı hakkında doktorunuza danışın. Sık sık sabah tutukluğu ve ağrılı eklem varsa, ilaçlar yavaş ya da daha fazla eklem hasarı önleyebilir. Sizin için en iyisinin ne hakkında doktorunuzla konuşun – herhangi bir ilaç gibi, onlar yararları ve riskleri var.

Sen, düzenli egzersiz, sağlıklı bir beslenme ve yeterli uyku almak yoluyla kontrol altında RA almanıza yardımcı olabilir. bu yeterli değil ama eğer ilaçlar daha fazlasını yapabilirsiniz.

Bu belirtiler neyin neden olduğunu bulmak için doktorunuzla çalışıyoruz bu iyi. RA ile Birçok kişi sabah sert hissediyorum, ama bu RA tek belirtisidir.

Doktorunuz bu tür vücudunuzun her iki tarafında şiş, ağrılı eklem gibi diğer belirtiler hakkında size soracaktır. RA tanısı için kimse test var, ancak o da, kan testleri isteyebilir.

Eğer RA varsa, siz ve doktorunuz daha ileri eklem hasarını durdurmak ve ağrı ve sertliği azaltmak için bir tedavi planı oluşturacaktır.

Doktorunuzla bir randevu alın. RA ile Birçok kişi sabah sert hissediyorum, ama bu RA tek belirtisidir. Doğru tanı almak ve belirtileri tedavi başlamak için bir doktoru görmek gerekir.

Böyle uzun sabah tutukluğu ağrı ne kadar yorgun, ne kadar ciddi, ağrılı veya şişmiş olan eklemler, sürer ve herhangi bir sorun her gün görevleri yaparken nasıl gibi belirtiler, takip ederek doktorunuza yardımcı olabilir.

Sen ipuçlarını ve püf noktalarını yanı sıra RA ilgili en son haberleri ve araştırmaları bulabilirsiniz.

KAYNAKLAR

Medscape, “Romatoid Artrit Klinik Sunum”

Romatoloji Akademisi, “2008 Öneriler Romatoid Artrit içinde Nonbiologic ve Biyolojik Hastalık modifiye edici antiromatizmal ilaçların kullanımı için Romatoloji Koleji”

RA – ve bir adam – Matt Iseman bir komedyen olmak nasıl bir şey olduğunu paylaşıyor.

NYC çalışan Sara Nas zor olduğu; Acısı başkalarına o kadar görünmez.