Batı Nil virüsü sorularını yanıtladı

 Batı Nil virüsü hakkında sık sorulan bazı soruların cevaplarını vardır.

İnsanlar enfekte kuş beslenen bir sivrisineğin ısırmasıyla Batı Nil virüsü olsun. Sivrisinekler başka bir kişiden virüsün bulaşmasına neden olmaz.

Bir kan nakli veya virüslü bir donörden organ nakli gelen Batı Nil virüsü elde etmek de mümkündür. ABD’deki bağışlanan tüm kan virüsü için test olduğundan, bu ülkede kan akımı güvenli olarak kabul edilir.

Batı Nil virüsü ile enfekte dört-beş kişiden herhangi bir belirti yok. Bu insanların birkaç sonra sorunlar yıl neden olabilir kalan enfeksiyonları gelişebilir. Ama en virüse karşı bağışıklık kazanır ve bir Batı Nil hastalık olsun asla.

Batı Nil ateşi beş enfeksiyonları sonuçlarında biri. Bir nispeten hafif hastalığa kabul kere, CDC şimdi Batı Nil ateşi olan insanlar oldukça uzun bir süre için oldukça kötü olabilir diyor.

Batı Nil ateş belirtileri şunlardır

Her 150 enfeksiyonlarda birinde virüs beyin (ensefalit) içine veya beyin ve omuriliği (menenjit) kapsayan dokulara içine alır. Bu CDC “neuroinvasive” Batı Nil hastalığı çağırır şeydir.

Batı Nil ensefaliti veya Batı Nil menenjit ölmek olsun insanların yaklaşık% 10. neuroinvasive hastalığı olan insanların çoğu ensefalit ya da ensefalit ve menenjit ikisi de var. % 25 ila% 35 olsun sadece menenjit.

Batı Nil menenjit belirtileri şunlardır

Batı Nil ensefaliti belirtileri şunlardır

Batı Nil enfeksiyonu olan bazı insanlar bir veya birden fazla bacaklarda zayıf ya da felç olur. bu insanların üçte ikisi kalıcı zayıflık veya felç ile bırakılır. Bu Batı Nil çocuk felci olarak bilinen bu sendrom, ne olsun neuroinvasive Batı Nil hastalığı olan kişilerin yüzdesi henüz net değil.

Polen sayımları, tedavi ipuçları ve daha fazlası.

Bu burnunuzu bir şey değil.