bel ağrısı üst nedenleri

Bu ağrı dokunduğu olmamıştır Elin Laird hayatının herhangi bir bölümünü bulmak zor. “Ben çok uzun süre duramaz. Ben. Uzun süre Evdeyim eğer hemen hemen oturup olamaz, ben yatakta yatıyorum,” 39 yaşındaki bekar bir anne diyor. “Oğlumun hayatta olduğu gibi etkin olamaz. Ben kadar seyahat edemez. Ben hayatımda bu kadar çok kaybettim.

Laird olması için benzer onun bel fıtığından acısını anlatır “bir buz benim omurganın tabanından itti bulmaya başladım.” steroid gelen cerrahi ağrı kesicilere – – adım atmayı başarmış hiçbir tedavi bir ağrı var. Ve o yalnız ona rahatsızlık uzaktır.

“Amerika Birleşik Devletleri nüfusunun yüzde sekseni, hayatlarının bir noktasında, sırt ağrısı sahip oluyor,” Ronald J. Wisneski, MD, bir ortopedi cerrahı, speciali st omurga bozuklukları ve omurga cerrahisi ve iştirakteki diyor Danville, Pa. çoğu zaman içinde Geisinger Tıp Merkezi Ortopedik Cerrahi Anabilim Dalı, o ağrı bulunan hiçbir birincil nedeni olduğunu, yani alt sırt ve non-spesifik merkezli. Yaklaşık% 2 bel ağrısı, en az 3 ay süreyle günlük yaşam etkileyen kronik bel ağrısı, geliştirmek geçiren insanların% 10.

sırt ağrısı tetikleyen ne olabilir? bir fikir edinmek için, kronik lo en yaygın nedenleri hakkında iki ortopedi cerrahları konuştuk sırt ağrısı wer – ve bu konuda ne yapabilirim.

Neden sırt ağrısı için bir hedef alan düşük? “Genel olarak konuşursak, alt sırt mekanik stres ve gerginlik bir sürü tabidir,” Gunnar Andersson, Chicago Rush Üniversitesi Tıp Merkezi Ortopedik Cerrahi Anabilim Dalı MD, PhD, profesör ve başkan fahri diyor. “Nedeni her zaman daha düşük geri yükler koyar vücudun üst, ağırlığı. ”

tüm bu üst vücut ağırlığını destekleyen omurlar denilen 30’dan fazla küçük kemik oluşur omurga, diğer üst üste yığılmış olduğunu. Bir disk denilen kıkırdak bir süngerimsi parça, her omur arasında oturur. Bu birbirlerine karşı taşlama kemikli vertebra engelleyen, bir amortisör görevi görür.

Sokuşturmak; Exercisin; sleepin; Günlük yaşam