Beyaz otunun: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Actaea alba, Actaea pachypoda, Actaea rubra, ActÃe Blanche, ActÃe Pachypoda, Baneberry, Cohosh Blanco, Coralberry, Bez Bebek Gözü, Snakeberry, Beyaz Baneberry.

Beyaz otunun bir bitkidir. bitkinin tüm parçaları zehirlidir, beyaz cohosh ilaç yapmak için kullanılır gerçeğine rağmen; menopoz semptomları için kullanılan karayılan beyaz yılankökü, karıştırmayın veya mavi otu, rahim teşvik ve kas spazmları rahatlatmak için kullanılan bir bitki ile. Beyaz otunun da Baneberry olarak bilinir, ancak Avrupa Baneberry ile karıştırılmaması gerekir; Kadınlar menstrüasyon teşvik ve diğer kadın bozuklukları yanı sıra kolaylığı doğum tedavisi için beyaz yılankökü kullanın; Beyaz otunun da soğuk algınlığı ve öksürük, idrar yolu bozuklukları, kaşıntı ve mide rahatsızlıkları için kullanılır; Bazı insanlar bu yakın ölüm canlandırmak için beyaz yılankökü deneyin.

nasıl beyaz otunun işleri bilmek yeterli bilgi mevcut değildir.

Yetersiz Kanıt fo; menstruasyon (dönemleri) Uyarıcı; kadın bozuklukların tedavisinde; Soğuk algınlığı; öksürükler; sorunları mide; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için beyaz aslan kulağı etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

Beyaz otunun UNSAFE olduğunu. bitkinin tüm parçaları zehirlidir. Bu mide problemleri, kusma, kanlı ishal, baş ağrısı, kalp ve kan dolaşımı problemleri ve deliryum neden olabilir; beyaz aslan kulağı ile cilt temasından kaçının, bu kabarcıklar şişlik ve cilt neden olabilir; Özel Önlemler ve Uyarılar: Herkes beyaz yılankökü kullanmaları UNSAFE, ancak aşağıdaki koşullar ile insanlar i kullanmak için değil ekstra nedenleri var; Gebelik ve meme -Besleme: Bu hamile ya da anne -Besleme ise beyaz yılankökü kullanmak GÜVENLİ OLMAYAN var. bitkinin tüm parçaları zehirlidir; Mide ya da bağırsak (gastrointestinal, GI) sorunları: Beyaz cohosh gastrointestinal sistem tahriş edebilir ve GI bozuklukları daha kötü yapabilir.

Şu anda BEYAZ Cohosh Etkileşimler için hiçbir bilgiye sahip

beyaz aslan kulağı uygun dozu kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda beyaz aslan kulağı için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Brinker F. Herb Kontrendikasyonlar ve İlaç Etkileşimleri. 2nd Ed. Sandy, OR: Seçmeci Tıp Yayınları 1998.

Gerçekler ve Karşılaştırmalar tarafından Doğal Ürünler gözden geçirilmesi. Louis, MO: Wolters Kluwer Co., 1999

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon