bipolar bozukluk için trisiklik antidepresanlar

bipolar bozukluğun tedavisinde kullanılan eski trisiklik antidepresanlar, diğer depresyon ilaçlar daha bir manik atak veya hızlı bisiklet tetiklemek için daha yüksek olabilir. Onlar da yeni nesil antidepresanlar daha fazla yan etkiye sahip olma eğilimindedir, ve aşırı dozda özellikle tehlikeli olabilir. diğer antidepresanlar etkili değildir Ancak, zaman zaman hala kullanılmaktadır, ya da (örneğin migren veya nöropatik ağrı bozuklukları gibi) diğer bazı koşullar da mevcut olduğunda. Tüm antidepresanlar gibi, uzmanlar mani semptomlarını ortaya şansını en aza indirmek için (örneğin lityum veya divalproeksle gibi) bir duygudurum olmadan bir trisiklik ilaç karşı tavsiye ederiz.

Karışık özellikleri mani ya da depresyon, bir epizod insanlarda, aynı zamanda ya da tek bir bölümünün bir parçası olarak meydana gelen, yüksek ve düşük belirtilerin varlığı belirtmektedir. Bipolar bozukluğun en biçimlerinde, ruh zamanla yüksek ve depresif arasında gidip. mani ve depresyon – – aynı anda veya hızlı sırayla karışık özellikler deneyimleri hem ruh “kutuplar” belirtileri olan bir kişi.

Trisiklik antidepresanlar beyinde duygudurum kimyasal serotonin ve norepinefrin seviyelerini arttırarak çalışır. Eğer kalp ilacı alırsan yanı sıra kalp problemleri – – bazen mani veya hızlı bisiklet riskini artırabilir Ancak, bu ilaçların daha az sıklıkta bipolar bozukluk için tavsiye edilir.

KAYNAK; Cleveland Clinic ile: “. Bipolar Bozukluk (Manik Depresif Bozukluk)” Bipolar Bozukluk Değerlendirme: değerlendirin Artı. Ruh Sağlığı Ulusal Enstitüsü: “Adım-BD Bayan Çalışmaları.” Massachusetts General Hospital Bipolar Kliniği ve Araştırma Programı. MedicineNet: “Bipolar Bozukluk (mani).” Cleveland Clinic ile: “Tedavi edilmeyen Depresyon Etkileri.” Psikiyatri Derneği: “Bipolar Bozukluk Hastalarında Tedavi için Pratik Kılavuz.

Elavil (amitriptilin; Norpramin ya Pertofrane (desipramin, Pamelor (nortriptilin, Tofranil (imipramin)