Bir cilt alerjisi şüpheleniyorsanız ne yapacağını

Alerjiler Eğilimler

Sevgili günlük, parfüm bayan bana sürpriz-buğulandığını. Şimdi kırmızı, kaşıntılı deri döküntüsü var.

Eğer herhangi bir tedavi başlamadan önce, alerjiler çocuğunuzun sıkıntıları neden olan emin olmak için bir doktora gidin. Eğer gerçekten mevsimsel alerji vardır öğrendikten sonra, bu hızlı ipuçları çok ihtiyaç duyulan rahatlama sunabilir; İçerde kal. alerji belirtileri tedavi etmenin en iyi yolu ile başlamak allerjenler kaçınmaktır. polen sayımları uçmak Yani, çocuklar mümkün olduğunca kapalı olduğu kadar tutun. Polen zirveye kuşluk, erken akşam genellikle, ve rüzgar esiyor ne Saltwater kullanın. Bir takılı-up burun sahip …

Eğer temas ne not alarak, belirtiler gelişir – ne ve nerede – Eğer alerji tetikleyicileri tanımlamak ve önlemek yardımcı olabilir. O da sizin alerji nedeni hakkında doktorunuz ipuçları vermek sağlar.

Parfüm, bazı metaller, boyalar ve lateks (kauçuk) kontakt dermatit denen alerjik cilt reaksiyonu sık nedenidir. Gıdalar ve hatta bazı ilaçlar cilt alerji başka bir form olan kurdeşen, tetikleyebilir. Kurdeşen kaşıntı ve cilt üzerinde şişmiş kırmızı lekeler ya da welts gibi görünüyorsun.

derin cilt katmanlarının şişme anjioödem olarak adlandırılır. Bu kurdeşen ile birlikte gerçekleşmesi ve sık sık göz kapakları, dudaklar, dil, eller, ayaklar ve etkiler olabilir.

Allerjik deri reaksiyonu bir şey dokunmak hemen sonra başlayabilir. Ayrıca aniden daha önce rahatsız olmamıştı şeye alerjik olabilir. Yani, yıllardır kullanıyorum tetik şey olarak gözardı etmiyoruz.

Ayrıca maruz konum sonra belirtiler bir veya iki gün için görünmeyebilir unutmayın.

Cilt alerjisi belirtileri genellikle bir veya iki hafta içinde kendi gitmek, ancak tedavi bu arada daha rahat hale getirebilir.

nefes veya boğazda şişme sorun gibi ciddi belirtiler varsa, bunlar anafilaksi denilen yaşamı tehdit eden reaksiyon belirtileri olabilir. hemen doktorunuzu arayın.

Eğer ciddi alerjileri varsa, her zaman ve hazır sizinle iki epinefrin enjeksiyonu kitleri tutmalı. Eğer anaflaksi herhangi bir işaret yaşarsanız, bu belirtiler alerji ile ilgili olarak görünmüyor bile, adrenalin otomatik enjektör kullanmak için tereddüt etmeyin. Bir önlem olarak otomatik enjektör kullanarak size zarar vermez.

KAYNAKLAR

Astım ve İmmünoloji Akademisi: “Alerjik Cilt Sorunları: İpuçları to Remember.”

Aile Hekimleri Akademisi: “deri döküntüleri ve Diğer Değişiklikler.”

Amerika Astım ve Alerji Vakfı: “Skin.”

UpToDate: “Hasta bilgileri: Kurdeşen (ürtiker) (Temelleri ötesinde;” Hasta bilgileri: Temelleri ötesinde lateks dermatit dahil Kontakt dermatit () ().