Bir göz muayenesi ne beklemek: Bebeğinizin ilk yılı

Göz muayenesi – Bebeğinizin ilk yılında? Kesinlikle.

Tüm bebekler emin her göz, gözler düzdür odaklanır olmak 6 aylıkken tarafından muayene edilmeli ve hiçbir iç göz hastalığı vardır. Bu bebeğinizin normal çocuk doktoru tarafından yapılabilir. Tedavisi göz koşulları erken çocuğunuzun ömür boyu görme bozukluğu yedek ve onun sağlığını artırabilir.

ama sadece başlangıç ​​- Bebeğiniz doğumda vardı göz muayenesi mükemmel bir başlangıçtır. Bebeğin gözleri ve vizyonu geliştirmek üzere, ilk yıl tespit ve göz koşulları ve görme sorunları tedavi etmek için çok önemli bir aşamadır.

görme yeteneği sağ bebeğinizle birlikte büyür. İlk hareket şeyleri fark geliyor. Ardından, yaşamın ilk haftasında, tam süreli bebekler (örneğin ebeveynlerinin memnun gülümseme gibi) yüz ifadelerini görebilirsiniz. Bu geliştirmek için renk görme ve derinlik algısı ve göz kasları birlikte çalışmaya başlamak için daha uzun sürer.

Bir ebeveyn olarak, çocuğunuzu en iyi siz bilir kişi. Gördüğünüz veya gözlerin içinde veya dışında dönüm şüpheleniyorsanız çocuğunuzun gözlerini fotoğraflarda beyaz görünüp görünmediğini veya doktorunuza hemen bildirin.

Çocuğunuzun doğum prematüre idiyse, bebeğiniz eve gelmeden önce bir göz muayenesi yapılması olup olmadığını kontrol edin. Eve şimdi değil eminseniz, isteyin. hiçbir göz sınav gerçekleşti ise, en kısa sürede bir göz bakım doktoru ile randevu.

Bebek, bu ilk yılda büyüdükçe, olası göz ve görme problemleri bu göstergelere için uyanık olmak

Eğer bu belirtilerden herhangi birini fark ederseniz, bir göz muayenesi için bebeğin doktorunuzu arayın.