bitleri ve uyuz anlamak – temelleri

Lice insan canlı ve kanı ile beslenirler minik parazitlerdir. Onlar nadiren ciddi sağlık sorunlarına yol, ancak rahatsız edici ve bulaşıcı hem de. insanlar yaşayabilir bitlerin üç tipi vardır.

Baş lic; (Pediculus humanus capitis), susam boyutu veya 2,1 3,3 milimetre uzunluğunda yetişkin üzeresiniz. sirkeler denilen yumurtalarını, ancak saç milleri eklemek görünür beyazımsı veya sarı oval vardır. Baş bitleri sahip kişisel hijyen derecesi ile ilgili değildir. Baş biti özellikle öğrenciler arasında, bulaşıcıdır. Onlar her yıl ABD’de yaklaşık 6 milyon 12 milyon çocuklara eziyet. Daha kızlar kafa biti olsun – kız birbirleri ile daha fazla fiziksel temas ve bitleri iletebilir (örneğin şapka, giyim, tarak gibi) daha kişisel makaleleri paylaşmak muhtemel çünkü. Baş biti kendi saç milleri kolaylıkla idrak edemez bitler bir şekle sahip muhtemelen çünkü, dünyada Afrikalı-çok insanlar arasında nadir görülür.

Kasık lic; (Pthirus pubis) Kasık bölgesinde bulunan ve cinsel temasla bulaşan sarı-gri parazitlerdir. Onlar sadece 1,1 1,8 mm uzunluğunda ve aynı zamanda nedeniyle şekli ve saç sarılmak hangi ile yengeç gibi pençe gibi ön bacakların, yengeç bitleri, ya da yengeçler denir. Yumurta zar zor bu küçük beyaz parçacıklar normal yıkama ile kaldırılmaz saç milleri kadar sıkıca bağlamak, görülebilir. Bazen kasık biti gibi koltukaltı veya göğüs olarak kaba saç içeren vücudun diğer bölgelerine, bulunabilir.

Vücut biti (Pediculus humanus corporis) bitleri kafa görünüş olarak aynısı ama bulmak daha zor olabilir. Yetişkin uzunluğunda 2.3 3.6 mm büyür. beslenme değil, onlar giyim dikiş gizlemek eğilimindedir ve yatak katlanır. bit tedavi edilmezse, kişinin cilt yaraları ya da etkilenen alanın bakteriyel enfeksiyon gibi komplikasyonlar gelişebilir. Vücut biti de kan enfeksiyonları yayılabilir.

insanlar bu tür okullarda olduğu gibi, yakın bir araya yerde Lice, tüm dünyada başarıyla yaşıyoruz.

Uyuz akar uyuz böceği var neden başka bulaşıcı bir deri hastalığıdır. hominis. Birincil belirti – inanılmaz kaşıntılı döküntü – sonuçları ne zaman cilt ve mevduat yumurta içine dişi akar Burrows. Kadın akarlar 0.3 0.45 mm uzunluğunda büyümek ve erkeklerde daha büyüktür. bakım evleri ve çocuk bakım merkezleri gibi kapalı ortamlar hayatta kalmak için bir insan ana ihtiyacı bu parazit için ideal üreme alanları sağlamaktadır.

KAYNAK; Hoekelman, R. (editör) Birinci Basamak Sağlık, Mosby, 2001; CDC: “Lice; CDC:” Uyuz.

Şimdi genç görünmek için cilt bakımı rutin en üst düzeye çıkarmak.

Her Phot iyi bakın; Kuru, Kırmızı Kayak Bakım nasıl; Kırışıklık azaltmak için şaşırtıcı Yolları; Çanta Your Eyes altında yasaklamak