bradikardi türleri – konu genel bakış

Yavaş kalp hızı (Bradikardiler veya bradiaritmiler) çeşitli türleri vardır. Her tür komplikasyonlar ve tedavi seçenekleri belirli bir risk taşır. türlerinden bazıları burada açıklanmıştır.

komplikasyon riski? Bu tip kalp hızı çok yavaş sürece, komplikasyonlara yol olası değildir (dakika başına en az 40 atış); Tedavi. bu belirtilere neden sürece nadiren tedavi gerektirir. kolayca tedavi edilebilir bir neden varsa o zaman, bir kalp pili implante edilebilir.

Bir kişinin sinüs bradikardisi sahip olduğunda, kalp hızı dakikada en az 60 atım olduğunu. Bu yavaş kalp hızı normal olabilir. Yavaş kalp hızının Bu tür genellikle sağlıklı, atletik kişilerde görülür.

doğal kalp pili kalbin geri kalanı boyunca elektrik sistemini etkinleştirmek için başarısız çünkü bir sinüs duraklaması sırasında, kalp bir veya daha fazla atım kaçırabilir.

kalp (sinüs düğümü) normal kalp pili düzgün çalışmıyor zaman hasta sinüs sendromu olur. Çeşitli düzensiz kalp hızı (aritmiler) ya da aritmi kombinasyonları olabilir. Bu sendromu olan insanlar yavaş aritmiler veya hızlı ve yavaş aritmilerin bir arada olabilir.

Daha fazla bilgi için, Hasta Sinüs Sendromu bkz.

taúi-Brady sendromunda da adlandırılan taşikardi -bradycardia sendrom, kalp, bazen çok hızlı (taúi) yener ve bazen çok yavaş (brady) yener. Bu anormal kalp ritmi sorun genellikle atriyal fibrilasyon teşhisi konmuş kişilerde görülür. Kalbin doğal pili bozuk olduğunda o oluşabilir.

Kalp blokları kalbin normal elektriksel yolların geçtiği yolu elektrik bir anormallik ifade eder. genellikle normal yollar boyunca devam eden ve gelen anormallik “blok” elektrik dürtü yavaş kalp hızı ile sonuçlanır.

Daha fazla bilgi için, Kalp bloğu bkz.

komplikasyon riski? Evet, nedenine bağlı olarak; Tedavi. Bu sık ya da uzun bir süre boyunca ortaya çıkarsa, bir kişi şimdi ve sonra belirtiler ve kalp pili gerekebilir. tanımlanan bir neden yoktur, bu durum ilk tedavi edilebilir.

komplikasyon riski? Evet. Bu tür çarpıntı ve sersemlik gibi belirtiler olabilir. Bayılacakmış. Sen inme riski daha yüksektir olabilir; Tedavi. Tedavi çok yavaş yenerek kalbi önlemek için kalp pili içerebilir. İlaçlar çok hızlı yenerek kalbi önlemek için kullanılmış olabilir. Kan -thinning ilaçlar felç önlemek için kullanılmış olabilir.