bulimia anlamak – temelleri

Bulimiya nervoza (diğer adıyla bulimia), anoreksiya nervoza gibi, bir yeme bozukluğudur. ve hatta ölüme – Hem psikolojik zamanla ciddi fiziksel sorunlara yol açabilir sorun olarak başlar.

bulimia hakkında bilinmesi gerekenler

temeller

Belirtileri

tedavi

önleme

tipik olarak üç ay boyunca en az haftada iki kez oluyor bu alem-ve-tasfiye bölüm, diğer yeme bozuklukları bulimia ayıran budur. tasfiye iki amaca hizmet edebilir: kilo alımını önlemek ve geçici duygusal rahatsızlık veya diğer olumsuz duyguları gidermek için.

anoreksiya gibi, bulimia çoğunlukla genç kadınları etkilemektedir. tıkınırcasına yeme ve tasfiye sık sık gizlice meydana geldikleri için, bozukluğun görülme sıklığı bilinmemektedir, ancak araştırmacılar tahmin bu kadar çok sayıda yüksek okul ve üniversite ekrana en azından geçici bulimik belirtiler tüm ABD kadınların beş kişiden biri. Ortalama başlangıç ​​yaşı erken yetişkinlik geç ergenlik olduğunu. Bulimia hastalarının% 90 -95% kadın, erkek ve erkek olmakla birlikte, aynı zamanda yeme bozuklukları muzdarip olabilir.

Ulusal Sağlık Enstitüleri tarafından barındırılan bir toplantıda, uzmanlar hala bulimia ve diğer yeme bozuklukları olan kaç kişi hakkında bilgi edinmek için çok şey var belirlendi.

Bulimia başına veya aralıklı olarak anoreksi ile oluşabilir. beş üzerinden yaklaşık bir durumda ortaya çıkar – – aralıklı desen genç bir kadın bir bing için kendini ayarlama, bir süre yemek olmaz; o yemek değil süre boyunca iştah kullanabilir.

Bu anoreksi ve bulimia Unutmayın bazı benzer özelliklere sahip olabilir, ama onlar iki farklı yeme bozuklukları vardır. Farklı şekillerde kişilik etkileyebilir. Anoreksiya genellikle cinsel olanlar da dahil olmak üzere tüm çağrısı, bastırmak neden olur. Eğer bulimia varsa Ama, sizin istek şımartmak ve güdülerine göre hareket eğilimindedir. Bu birçok ortakları, hırsızlık, ya da alışveriş binges seks yapan, uyuşturucu kullanımına yol açabilir.