Çocuklara ve gençlere intihar uyarı işaretleri – Konu genel bakış

İntihar için ortak uyarı işaretleri içerir

Ekonomik Bakım Yasası uyarınca, birçok sağlık sigortası planları sizin için hiçbir ücret ödemeden, depresyon ve alkol kötüye kullanımı için tarama testleri de dahil olmak üzere koruyucu ruh sağlığı hizmetlerinin, kapsayacaktır. Daha fazla bilgi edin.

Sağlık Sigortası Merkezi

Diğer uyarı işaretleri içerebilir

Bazı problemler çocuk ve gençler intihar düşünceleri şansını artırmak. Diğer sorunlar intihar girişimi tetikleyebilir.

intihar davranışlara yol açabilir, depresyon belirtileri, dahil

intihar açıklamalar yapıyor; konuşma, yazma, ya da çizim ölüm ile meşgul olmak; eşyalarını veriyor; arkadaşlar ve aile çekilme; saldırgan veya düşmanca bir davranışa sahip.

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) antidepresan ilaçlar bir danışma ve intihar riskini yayınlamıştır. Bu olası yan etkileri ve intihar uyarı işaretleri konusunda doktorunuzla konuşun.

ciddiye intihar herhangi bir söz alır. tanıdığınız birisi intihar tehdit ediyorsa, hemen yardım almak. Daha fazla bilgi için, intihar düşünceleri veya Tehditler bkz.

kişisel görünüm ihmal etmek; evden kaçma; Risk alma gibi dikkatsiz sürüş veya cinsel karışık olarak, davranış; kişilik bir değişiklik (örneğin iyimser itibaren sessiz).

intihar düşünceleri şansını artırmak Sorunları havin arasında; bipolar bozukluk (manik-depresif hastalık) veya şizofreni gibi depresyon ya da başka bir ruh sağlığı sorunu; depresyon ya da madde bağımlılığı olan bir ebeveyn; İntihar önce denedim; Bir arkadaşım, akran, aile üyesi ya da yakın zamanda teşebbüs (örneğin bir spor figür ya da müzisyen olarak) kahraman ya da intihar; Bir yıkıcı ya da kötü niyetli aile hayatı; cinsel istismar öyküsü; öyküsü Zorbalık.

neredeyse her gün, üzgün boş, ya da ağlamaklı hissetme; Geçmişte zevk etkinliklere ilgi kaybı; yeme ve uyku alışkanlıkları değişiklikler; Zorluk düşünme ve konsantre; devam sıkıntıdan şikayetler; hiçbir gerçek fiziksel sorunları olan baş ağrısı, mide ağrısı, ya da yorgunluk şikayetleri; Herkes onu ya da onun övgü ya da ödülleri vermek için izin suçluluk İfadeler ve / ya da değil.