Çok fazla oturma senin ömrünü kısaltabilir

Robert Preidt tarafından

HealthDay Reporter

Çarşamba, Nisan 6, 2016 (HealthDay Haber) – senin duff üstümden: Yeni bir çalışma daha az oturan ömrünü uzatabilir bulur.

54 ülkeden verileri analiz Brezilyalı araştırmacılar, tüm nedenlere bağlı ölümlerin yüzde 3,8 fazla üç saat boyunca oturan bağladığını.

en az üç saat boyunca oturan zaman sınırlandırılması 0.2 yıllık ortalama bir kişinin ömrünü artıracak – veya iki aydan fazla, araştırmacılar söyledi.

Çalışma çok fazla oturma bir sağlık tehdidi olduğunu ve hatta düzenli egzersiz uzun süreli oturma zararlı etkilerine karşı yeterli olmayabilir artan kanıtlara ekler, araştırmacılar söyledi.

Onların Rapor Önleyici Tıp Dergisi Ağustos baskı sorunu önceden çevrimiçi ortaya çıktı.

daha az zamanın etkilerini tahmin Yazarlar şiddetli fiziksel aktiviteye bakılmaksızın orta, otururken geçirdi.

Örneğin, 30 daha az dakika bir gün – – zamanı oturan bile mütevazı, yüzde 10 azalma hemen bir etkisi olabilir, araştırmacılar söyledi.

“Cesur değişiklikler [örneğin, yüzde 50 azalma veya iki daha az saat] yüzde 10 ya da 30 dakikalık bir azaltma senaryoları karşı en az üç kat daha az ölümlere temsil edeceğini,” kurşun araştırmacı Leandro Rezende bir dergi haber bülteni, dedi. Rezende Brezilya’da Tıp Sao Paulo Okulu Üniversitesi, koruyucu hekimlik bölümü ile.

Çok fazla oturma tehlikeleri gösteren bir araştırma artmasına rağmen, insanların değişiklik yapmak için almak zordur, araştırmacılar ekledi.

“Oturma insan doğasının ayrılmaz bir parçası olmasına rağmen, aşırı oturma modern toplumlarda çok yaygın olan,” Rezende dedi.

Işgücü tasarrufu sağlayan aktif yaşam tarzları soruna katkıda destek eksikliği alanlarda cihazları, uzun yolculuklardan ve evleri sözlerine ekledi.

KAYNAK: Önleyici Tıp, haber bülteninde Dergisi, 23 Mart 2016

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …