Counter tıp etiketin üzerinde yeni: bir göz atın

(Reçetesiz mevcuttur) over-the-counter (OTC) ilaçlar kullanılırken ürün etiketi Okuma kendiniz veya ailenizin bakımı en önemli parçasıdır. Birçok reçetesiz ilaçlar doktora görmeden alınır çünkü bu özellikle doğrudur. OTC ilaç etiketi, her zaman tüketiciler için önemli kullanım ve güvenlik bilgilerini içeren, ancak şimdi bu bilgileri daha tutarlı ve okumak ve anlamak daha kolay olacaktır. ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), aynı sırayla listelenir bilgiler, basit bir göz düzenlenmiştir var (öksürük şurubu bir şişe florürlü diş macunu tüpten) tüm OTC ilaçlara emin etiketleri yapmak için bir yönetmelik yayınladı – tutarlı tarzı yakalamak ve kelimeleri anlamak daha kolay içerebilir. OTC ilaç ürünlerinin çoğunluğu yeni etiketler yakında mağaza raflarında yer alacak olsa da, bazı ürünler ve şirketlerin yeni etiketleme düzenlemelere uymak için ek zaman var. Eğer OTC ilaç etiket okumak ve hala ürün hakkında sorularınız varsa, profesyonel doktor, eczacı veya diğer sağlık konuşun.

OTC ilaç üreticileri yaygın olarak kendi ürünleri için kurcalamaya belirgin ambalajını kullanın. Bu olası ceza kurcalamaya karşı tüketicilerin korunmasına yardımcı olmaktır. kurcalamaya belirgin ambalaj ilaç ürünleri bu güvenlik özelliğini açıklayan ambalaj üzerinde bir bildirimde bulunmamış. Size bir reçetesiz ilaç ürünü satın almadan önce dış ambalajı incelemek ve bunu almadan önce ürünü tekrar bakmak her zaman önemlidir.

tüketicilerin düzgün seçmek ve ürünleri kullanabilirsiniz böylece tüm reçetesiz, over-the-counter (OTC) ilaç etiketleri kullanımı ve uyarı ayrıntılı bilgi sahibi olması.

Aşağıda yeni OTC ilaç etiketi neye benzediğini bir örnektir.

üretimi konusunda Terapötik madde; birim başına aktif bileşen miktarı.

Semptomlar veya hastalık ürün tedavi etmek veya önlemek olacaktır.

Ne zaman üretimi kullanmamayı; üretimi almadan önce bir doktor tavsiye isteyebilir koşulları; olası etkileşimleri veya yan etki; zaman ürünü alarak durdurmak için ve ne zaman bir Docto temas; Hamile veya emziren iseniz, bir sağlık professiona yardım isteyin; çocukların ulaşamayacağı ürünü tutun.

Bu tür renk veya tatlar olarak maddelerdir.

Böyle antihistamin, antiasit veya öksürük kesici olarak ürün eylem veya kategori (.

Belirli yaş kategorileri, almak ne kadar almaya nasıl ve ne sıklıkla ve ne kadar süre almak.

Nasıl düzgün ürünü depolamak ve (örneğin kalsiyum, potasyum veya sodyum ürün içerdiği miktarı gibi) belirli maddeler hakkında gerekli bilgileri için.

Yeni İlaç Gerçekler etiketleme gereksinimleri gıda ürünleri olarak düzenlenir ve bir Ek Bilgiler paneli ile etiketlenmiş diyet takviyeleri, için geçerli değildir.

Polen sayımları, tedavi ipuçları ve daha fazlası.

Bu burnunuzu bir şey değil.