derin ven trombozu için fraksiyone olmayan heparin

Genel Nam; fraksiyone olmayan heparin

kanamaya neden olan bir yaralanma meydana geldiğinde Normalde, vücut kan yara pıhtılaşmaya neden olan sinyaller gönderir ve daha sonra pıhtı doğal yara iyileşene kadar ayırır. Anormal pıhtılaşma eğilimli bir kişi pıhtı oluşumu ve pıhtı arıza arasında bir dengesizlik vardır.

Antikoagülan ilaçlar oluşturan yeni pıhtılaşmasını önlemek ve kanın pıhtılaşma için gerekli olan bazı proteinlerin üretimini durdurarak (uzanan) artan mevcut pıhtıları önlemek. Onlar kırmak veya mevcut kan pıhtılarını çözmek değil.

Bölünmemiş heparin, tipik olarak, sadece hastanede kullanılır. Önlenmesi ve ilk derin damar trombozu tedavi etmek için kullanılır. 1

Ağrı; Tahriş; Morarma.

Fraksiyone olmayan heparin (UH) damar yoluyla (intravenöz veya IV) verilen ya da deri altına enjekte edilir.

önlenmesinde kullanıldığında, heparin ameliyattan önce birkaç saat enjekte edilebilir. Ameliyattan sonra birkaç gün verilebilir.

tedavi için kullanıldığında, heparin IV ya da enjeksiyon yoluyla verilebilir.

Hastanede fraksiyone olmayan heparin aldıktan sonra, büyük olasılıkla bu tür düşük molekül ağırlıklı heparin ve warfarin evde antikoagülan diğer türleri alarak başlayacak.

Heparin tedavi etmek veya derin damar trombozu engellemek için kullanılabilir. tedavi için kullanıldığında, heparin oluşturan yeni kan pıhtıları önler ve daha da büyüyor gelen mevcut pıhtıları önler. Bu, normal vücut sistemleri zaten oluşmuş olan pıhtıları eritmek için izin verir.

Heparin kan pıhtısı büyük alacak şansını azaltır. Bu akciğer (pulmoner emboli) bir kan pıhtısı yakalanma riskini azaltır.

Fraksiyone olmayan heparin vücudunuzdaki ciddi kanamaya neden olabilir. genellikle sadece hastanede verilir çünkü Ama, yakından takip edilecek. Sizin sağlık ekibi kanama ya da diğer problemlerin belirtilerini yakından izleyecekler. Düzenli kan testleri tıp etkilerini kontrol etmek olacaktır.

bir IV yoluyla verilmesi halinde Güvenliğiniz için, heparin hızla kapatılabilir. Bu yöntem kanama veya acil durumlarda yapılması prosedürleri gerekebilir insanlar için güvenlidir.

Yan etkiler genellikle enjeksiyon yerlerinde olur. Bu yan etkiler şunlardır

yan etkileri tam listesi için İlaç Başvurusu. (İlaç Referans tüm sistemlerde mevcut değildir.)

Tıp doktorunuz bir sağlık sorunu tedavi etmek vardır birçok araçlardan biridir. Doktorunuz sağlığınızı iyileştirmek ve gelecekteki sorunları önleyebilir anlaşılacağı gibi ilaç alarak. Eğer düzgün bir şekilde ilaç almak istemiyorsanız, risk altında sağlık (ve belki de hayatınızı) koyarak olabilir.

insanlar sıkıntı onların ilacı neden birçok nedeni vardır. Ancak çoğu durumda, yapabileceğiniz bir şey var. Öngörülen olarak İlaçlar alarak, etrafında ortak sorunları nasıl çalışılacağı ilişkin öneriler için.

Eğer hamile iseniz ve bir antikoagülan almak gerekiyorsa, size hamilelik sırasında heparin türü alacaktır. Heparin fetüsü etkilediği gösterilmiştir olmamıştır.

Daha fazla bilgi için, Gebelik ve kan pıhtısı artan riski bakın.

Takip Bakımı tedavi ve güvenlik önemli bir parçasıdır. yapmak ve tüm randevulara gitmek ve sorun yaşıyorsanız doktorunuzu aramalısınız emin olun. Aynı zamanda test sonuçlarını bilmek ve almak ilaçların bir listesini tutmak iyi bir fikirdir.

Yeni ilaç bilgi formu (PDF) tamamlayın (PDF dokümanı nedir?) Bu ilacı anlamalarına yardımcı olmak.

Antitrombotik ilaçlar (2011). 61-66: Tıbbi Letter, 9 (110) itibaren Tedavi Rehberi.

E. Gregory Thompson, MD – İç Tıp Teknisyenliği; Jeffrey S. Ginsberg, MD – Hematoloji

12 Mart 2014