dil-kravat – Konu genel bakış

Dil -tie (ankyloglossia) doğumda var olan bir sorundur. ağız (lingual Frenulumu) altına dilini bağlayan doku çok kısa zaman olur. Bu dil hareketini sınırlayabilir.

dil-kravat nedeni her zaman bilinmemektedir. Bu ailelerde çalışabilir ya da damak yarığı olarak ağız veya yüz etkileyen diğer sorunları olan bebeklerde ortaya çıkabilir.

dil-kravat ile birçok bebek belirtileri yoktur. çocuk büyüdükçe, ya da çocuk dil kısıtlaması adapte olarak doku uzanır ya. Ama dil kravat ile bazı çocuklar var

Doktorunuz çocuğunuzun ağzında bir fizik muayene yapmak ve onun belirtileri soracaktır. Eski bir çocuk ya da yetişkin olarak, doktor şekil ve dil hareketlerini kontrol edebilir.

Sorun annenin meme ve emme üzerine mandal. Konuşma problemleri dilin ucu yeterince yüksek yükselmez, çünkü; ön alt dişlerin arasına bir şişe .; Boşluklar veya mekanların meme başının süt almak kolaydır çünkü (Şişe beslenen bebekler genellikle, besleme sorunlarını yok böyle t, d, z, s, th, n ve l olarak, açıkça bazı sesler yapmak için, bu tür sorunların dil ile kapalı diş gıda temizlik gibi kısıtlı dil hareketi ile ilgili kişisel veya toplumsal sorunları, dil ile bir çocuk. -tie akranları tarafından alay edilebilir.

Bebeğiniz yaş daha genç 1 yıl ve beslenme ile ilgili sorunlar varsa, doktor dilli frenulumu klibi bir tıbbi prosedür (frenotomy) yapabilir. Bebeğiniz dil bağı vardır ve iyi beslenme ise, beklemek ve onun dilli frenulum kendi uzanıyor olmadığını görmek için seçebilir.

Eğer beklemek ve görmek ederken, aynı zamanda can

Çocuğunuz büyüdükçe dil-kravat konuşma problemleri ya da kişisel veya toplumsal sorunlara neden olursa, doktor frenuloplasty yapabilir. Bu ameliyatta, doktor klipler dilli frenulum ve dikişlerle yara kapanır. Doktor ayrıca dil hareketini artırmak için dil egzersizleri yapmak nasıl çocuğunuza öğretmek olabilir.

onların dilidir şekilde adapte ya da sorun büyüdükçe daha iyi olur, çünkü bazı çocuklar tedaviye gerek yoktur.

Eğer meme -Besleme sorun yaşıyorsanız, bir emzirme danışmanı konuşun; Yeni yürümeye başlayan çocuğunuzun konuşma sorunlarınız varsa bir konuşma terapisti danışın.