diyet, besin takviyeleri, ilaç, ve daha fazlası: kabızlık IBS tedavi

IBS-C tedavi için tek, en iyi yaklaşım var. Çoğu zaman, insanlar yardım almak için tedavilerin bir karışımını kullanın. Onlar diyet değişiklikleri, egzersiz, stres yönetimi ve ilaç içerebilir.

Stres ve anksiyete irritabl barsak sendromuna neden yok, ama onlar da kötüleştirebilir. kontrol altında bu duyguları tutmak için bir yol bulmak zaman, semptomları hafifletmek veya bir parlama-up engellemek mümkün olabilir; IBS ile Bazı insanlar davranışsal terapi, daha iyi nasıl stresli durumlarla rahatlatmak için ağrı ve nasıl işleneceğini öğreten bir tedaviye çevirmek yüzden; IBS dahil olmak insanlar için çalışmış, bu tedavinin Türleri; Gevşeme uygulama. Amacınız zihin ve beden almak için …

Doktorunuzla konuşmadan kendinizi tedavi etmeye çalışmayın. IBS-C senin belirtilerin nedeni emin olmak gerekir. Ve düzenli laksatif ve takviyeleri alarak gelmek sağlık riskleri vardır.

İşte doktorunuzla görüşmek için bazı ortak tedavi stratejileri vardır

Birçok kişi ne yemek değiştirerek kendi belirtileri yönetmek.

Fiber geçmek kolaylaşır dışkı yumuşatarak kabızlığı azaltır. Oysa azımız uzmanlar tavsiye erkekler için kadınlar için günlük 25 gram ya da 38 gram yeme yakın geliyor.

lif İyi kaynakları tam tahıllı ekmek ve tahıllar, meyve, sebze ve fasulye sayılabilir.

Eğer diyet daha yüksek lifli gıdalar eklemeyi planlıyorsanız, yavaş yavaş bunu. Gıdalar farklı şekillerde her kişi etkiler. onlar çok fazla lif yemek Bazı insanlar, özellikle tek seferde, ishal ve gaz almak. Ve bazı yüksek lifli gıdalar size katılıyorum olmayabilir.

Kurutulmuş erik, kuru erik suyu, keten tohumu, ve su da bağırsakları gevşetmek yardımcı olur.

Başka iyi bir fikir: uzak kahve, gazlı içecekler ve alkolden uzak durun. Onlar dışkı yavaşlatabilir. Bu yüzden bu tür cips, çerez, beyaz ekmek ve pirinç gibi işlenmiş gıdalar olabilir.

Sistem işleyebilir hangi gıdalar anlamaya belirti günlüğü tutun. Sadece IBS belirtileri aşağı zerre, o zaman semptomlar başlamadan yemek sırasında yedik gıdaların türü ve miktarı not edin.

Bazı insanlar kabızlık ile IBS tedavisinde yaygın lif takviyesi olarak bilinen kütle oluşturma maddeleri kullanın. Bunlar

Bu ajanlar kabızlık ile yardımcı olabilir, ancak bu tür mide ağrısı, rahatsızlık ve şişme gibi diğer IBS belirtileri ile yardımcı görünmemektedir. Ekstra lif göbek ağrısı, şişkinlik ve kötü rahatsızlık yapabilir.