Eğer bir romatolog ofisini ziyaret ettiğinizde ne bekleyebileceğinizi

İlk kez bir romatoloğunuza görmek üzereyiz, doğru yolda konum. Çalışmalar size romatoid artrit tedavisi ediyoruz erken göstermek, daha büyük olasılıkla daha iyi erken hissetmek ve aktif uzun kalmak vardır.

Sen eller, temiz, türü pişirmeye gerek, ve her şey hakkında sadece bunu. Ama muhtemelen hakkında çok fazla düşünmüyorum ne kadar önemli el becerisi size romatoid artrit (RA) ya da el ve parmak eklemleri saldırılar artrit başka bir türü yoksa; RA vücudun bağışıklık sisteminin eklemlere karşı dost ateşi yürütmektedir olduğu bir hastalıktır. Genellikle diğer eklemler yayılan önce sizin elinizde başlar; “Eller ve ayaklar genellikle ilk hit olup, bu eklemler vardır …

Romatologlar sizin ağrı dindirmek ve durumu tedavi etmek için ipuçları arıyor dedektifler gibidir. Bir kafa başlangıç, yeni doktor vermek için

bir zaman çizelgesi oluşturun. kadarıyla hatırlıyorum olarak geri dönün. belirtileri tanımlamak ve nasıl zamanla değiştiğini ettik.

bazı aile araştırma yapın. sorunların ne tür Ailende? Ne dedesi, veliler ve herhangi kardeşlerimizin sağlık durumu hakkında olabildiğince bilgi edinin.

Kahverengi çanta. Sizin romatolog kremler üzerinde ovmak ve diğer ağrı kesiciler, vitaminler, otlar ve takviyeleri, aspirin gibi reçetesiz satılan ilaçlar RA ve diğer sağlık sorunları için reçete listesi gerekir. , Kolaylaştırmak için bir torba içine ilaç atmak ve yanınızda.

senin de kayıtların kopyaları ve herhangi bir test sonuçları ya da X-ışınları için diğer doktorlar isteyin ve yanınızda.

Bu dürüst ve karşılamak ilk kez gelen romatolog açık olmak önemlidir. sormak ve soruları cevaplamak için hazır olun. senin nasıl hissettiğini doktoru ve ne kendinize dikkat çekmek için yapmak söyle.

Doktor soracaktır ilk sorulardan biri “Burada ne işin var?” dır Bu RA hayatını nasıl etkilediğini onu anlatmak için bir şans.

Sonra, gibi, bir çok soru cevap vermeye hazır olsun

Bazı sorular romatoid artrit ile ilgili gibi görünüyor olmayabilir, ama doktorunuz bunları soran için iyi bir nedeni vardır. Neden ya da sizi rahatsız eden olup olmadığını bilmek istiyorum söyle.