Eğer yeme yapmak sesler diyet yardımcı olabilir

Robert Preidt tarafından

HealthDay Reporter

Salı Mart 22, 2016 (HealthDay Haber) – geri yemek ne kadar kesmek istiyorsanız, yemek sırasında sessiz tutmak için iyi bir fikir olabilir, araştırmacılar öneririz.

Bir dizi deney, onlar chomping, insanlar çiğneme daha bilinçli iseniz daha az yemek eğilimi bulundu ve çıtırtısıydı yerken yaptıkları sesleri – ve bu yüksek sesle tv veya müzik bu sesleri maskeleyebilir.

Örneğin, çalışma katılımcılar simit yedik yüksek sesle veya sessiz ya gürültü oynadı kulaklık giydi. sessiz gürültü grubundakiler 2.75 simit yedik yüksek sese maruz kalanlar, dört simit yedi.

“Ses genellikle unutulan yiyecek anlamda etiketlenir. Ama insanlar yiyecek yapar ses odaklanmış iseniz, o tüketimini azaltabilir,” çalışma yazarlarından Ryan Elder söyledi. O Provo, Utah Brigham Young Üniversitesi Yönetim Marriott Okulu’nda pazarlama bir yardımcı doçent vardır.

normalde daha size yemek sırasında TV izlerken gibi tüketim, ses maske zaman, uzakta bu duyuların bir almak ve daha fazla yemeye neden olabilir “diye bir üniversite haber bülteni, dedi.” etkisi çok değil bir daha az tuzlu kraker – – büyük görünüyor ama bir hafta, ay veya yıl boyunca, o çok fazla artabilir.

Çalışma dergisinde Gıda Kalitesi ve Tercih son zamanlarda yayınlandı.

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …