egzersiz ile bel ağrısı hafifletmek için

Birisi alt arkasına bir kaynak makinesini tutarak ya da omurga üzerinde stomping sanki hissediyor zaman, şansını oldukça yatağına tarama ve spor salonu vurmak daha hazırda ederim vardır.

Peki senin sırt ağrısı yardımcı olabilir egzersizleri? Güçlendirme ve germe egzersizleri sırt Formda ve sağlıklı destekleyen kaslar, eklemler, bağlar ve diskleri tutmaya yardımcı.

Aslında, bir çalışma haftada ağırlıkları ile dört gün çalıştım kronik bel ağrısı olan erkek ve kadınlar% 28 daha az ağrı ve sık sık egzersiz vermedi insanlardan daha% 36 daha az sakatlık olduğunu buldu.

Araştırma, Kuvvet antrenmanına göre ve germe en etkili bel egzersizleri olabilir.

Kas kuvvetlendirici egzersizler, belinizi desteklemek pelvis ve kalça, daha güçlü kaslar, abs özellikle çekirdek kas inşa yardımcı geri düşürebilirsiniz. Eğer kas sözleşme ve (duvara basarak, örneğin) tutun ki izometrik egzersizler, bel ağrısı olan bazı insanlar için ağırlık kaldırma daha kolay olabilir. senin rutin bir egzersiz topu ekleme egzersiz sırasında çekirdeği stabilize yardımcı olabilir. güçlendirir ve sizin gövde kaslarının üzerinde daha fazla kontrol (denilen motor kontrolü egzersizleri) sahibi olur egzersiz özel bir türü bel ağrısı ve sakatlık mücadele için özellikle iyi gibi görünüyor. Bu egzersizleri günlük yaşam ile hareket yolu daha işlevsel olmasıdır.

Eğer onlara zarar daha az olasıdır, böylece germe, daha esnek kasları ve eklemleri tutar. Aynı zamanda sırt ve başka yerlerde vücudunuzdaki sıkı noktalar rahatlatmak ve hareket aralığı artırabilirsiniz. derin nefes alırken içine ve her streç yavaşça hareket etmeyi unutmayın. en az beş saniye süreyle her streç tutmaya çalışın. senin sınırları geçmiş germek asla. acıyor, durdurmak.