egzersiz ile ilgili protein takviyelerinin faydaları nelerdir?

b Yanıt; Richard Weil, MEd, CDE

Egzersiz Psikoloğu, Tıbbi Exper; Yazar, MedicineNet

Protein kas yapı taşıdır ve egzersiz sonrası onarım ve kas büyümesi için gereklidir.

egzersiz ve özellikle direnç egzersiz sırasında, kas lifi myofibrils mikroskobik hasara neden zaman (Miyofibril kas sözleşme yardımcı kas lifi küçük protein filamentler vardır). vücut büyümesine yardımcı olmak için kas, protein ve testosteron gibi diğer büyüme faktörleri de dahil olmak üzere besinleri göndererek, katabolizma denilen bu normal biyolojik hasar, tepki verir. koşullar aşırı (örneğin, açlık) olmadıkça birçok kişi ne düşündüğünü aksine, protein yakıt kaslar tarafından kullanılmaz. Bunun yerine, yağ ve karbonhidrat ana yakıtlar vardır.

Araştırma, protein, büyüme ve iyileşme ile yardımcı olacak egzersiz öncesi ve egzersiz bitirme 30 dakika içinde tüketilmesi olduğunu göstermektedir. egzersiz sonrası protein tüketimi için kılavuz karbonhidrat her 3-4 gram için 1 gram. Fıstık ezmesi 2 yemek kaşığı başına protein 9 gram vardır. Yoğurt protein başka iyi kaynağıdır. egzersiz öncesi protein miktarı için kılavuzlar sonra kadar net değil, ancak herhangi bir fark olmadığını deneme ve görebilirsiniz.

Muhtemelen yetersiz beslenen veya elit bir sporcu aerobik veya dirençli egzersiz muazzam miktarda yapıyor sürece protein takviyeleri kullanarak çok fark olmaz. sporcular dahil olmak üzere dünyanın, en çok insan, diyetlerine yeterli protein almak olmasıdır. Fazla protein bod tarafından kullanılmaz; bunun yerine, idrarla atılır. Bir doktor veya tescilli diyetisyen ile tavsiye edilen protein alımını tartışın.

İşte protein ihtiyacınızı hesaplamak için bir yolu var

200 kiloyum ve sürekli ağır direnç egzersizi yaparsanız İşte bir örnek

200 / 2.2 = 91 K; günlük protein 91 kg x 1.4 = 127 gram

Yine, dünyanın en çok insan diyetlerine yeterli protein almak unutmayın.

KAYNAK

 Richard Weil tarafından Fitness Q & A: Uzmanlara değildir.