Gebelik sırasında vajinal kanama – Konu genel bakış

Aşağıdaki yönergeler size vajinal kanama şiddetini belirlemek yardımcı olacaktır.

bir sorun anlamına gelebilir gebeliğin ikinci veya üçüncü trimesterde kanama gibi, mevcut

Şiddetli kanama Eğer 2 veya daha fazla saat için her zamanki pedleri veya tamponlar sayesinde her saat başı kan ve iliklerine pıhtıları geçiyoruz demektir. Çoğu kadın için, vajinadan kan pıhtıları geçen ve 2 veya daha fazla saat süreyle olağan pedleri veya tamponlar sayesinde her saat iliklerine normal değildir ve ağır olarak kabul edilir. Eğer hamile iseniz: Sen kan coşma ya da pıhtı geçer, ama kanama durursa, ağır sayılmaz olabilir; Orta kanama 3 saat içinde en fazla 1 ped veya tampon sırılsıklam anlamına gelir; Hafif kanama fazla 3 saat içinde en az 1 ped veya tampon sırılsıklam anlamına gelir; Minimal kanama “lekelenme” veya kan birkaç damla anlamına gelir.

Gebe kadınların% 25’e varan bazı lekelenme ya da hafif vajinal kanama var. Bu kadınların yaklaşık% 50 si düşük yapma riski yoktur. Gebelik sırasında vajinal kanama ilk kez hamile kadınlarda daha önce hamile kalmış kadınlarda daha sık görülür; Çok erken lekelenme bazen rahim içinde iken döllenmiş yumurta implantları oluşur. İmplantasyon genellikle ilişki günde meydana geldiği, 6 ila 10 gün döllenmeden sonra gerçekleşir.

Plasenta previa. Normal olarak, plasenta, uterus üst kısmına takılır. plasenta previa olarak, plasenta rahim içinde düşük ekli, kısmen ya da tamamen serviks kapakları veya bloklar vardır; Plasenta dekolmanı. Normalde, plasenta sıkıca doğuma kadar rahim duvarına takılır. Plasenta bebek teslim edilmeden önce rahim ayrılırsa, bu plasenta dekolmanı veya plasenta dekolmanı veya plasenta dekolmanı denir. Plasenta genellikle dekolmanı gebeliğin üçüncü üç aylık dönemde oluşur, ancak 20. haftadan sonra herhangi bir zamanda ortaya çıkabilir.