geniz akıntısı nedeniyle boğaz ağrısı tedavisi – Konu genel

Alerjiler Eğilimler

Sizin burun ve boğaz mukus her zaman yapmak. Bu mukus nemli burun ve boğaz tutar ve enfeksiyonlara ve alerjiye neden olabilir bakteri ve diğer şeyler ortadan kaldırıyor. Çoğu zaman, bu mukus yutulur ve hatta bunu fark yoktur. Eğer soğuk, tıkanıklık veya alerjiniz var ama ne zaman, mukus miktarı artırmak kurmak ve kalınlaşır yapabilirsiniz.

geniz akıntısı bir resme bakın.

geniz akıntısı neden mukus artışı bir soğuk algınlığı, grip, alerji, sinüs enfeksiyonları, veya hormonal değişiklikler neden olabilir.

bir tuzlu su çözeltisi ile burun içini temizleyin. Bu burun akıntıları azaltmaya yardımcı olabilir. Sen eczane bir tuzlu su çözeltisi satın alabilirsiniz, ya da evde kendi yapabilirsiniz.

boğaz ağrı kurtulmak yardımcı olmak için ılık tuzlu su ile gargara. ılık su 8 fl oz (240 mL) içine tuzu 1 çay kaşığı (5 g) ilave edin. Hoşunuza-olarak daha sık, daha sık gargara; Bir boğaz ağrısı yatıştırmaya fazla sıvı içmek. zayıf çay bal ve limon yardımcı olabilir. (. Oku ve etiket üzerindeki tüm talimatları izleyin. Ilaçlar ile güvenli olun. Ağrı go away yardımcı olmak için asetaminofen, ibuprofen ya da aspirin al .; 1 yıl daha genç çocuklara bal vermeyin kimseye aspirin vermeyin daha genç 20 Reye sendromu denilen nadir fakat ciddi bir hastalık riski nedeniyle.

Karışım yarım çay kaşığı (2.5 g) tuz ve yarım çay kaşığı (2.5 g) damıtılmış su 8 fl oz (240 mL) içinde sodyum bikarbonat (çok fazla tuz burun zarlarının kurur). Eğer musluk suyu kullanırsanız, bu ilk sterilize etmek kaynatın ve ılık olana kadar soğuk let it; Bir damlalık (eczaneler mevcut) ile temiz bir şişe çözüm yerleştirin. Gerektiği gibi kullanın. her 3 günde bir taze bir çözüm yapmak; Bir yatakta yatarken Ekle düşer. kişi onun arkasında olmak ve yatağın kenarından başını asmak gerekir. Bu damlalar geriye yardımcı olur. reinfeksiyonu önlemek için, burun damlalık dokunmaktan kaçınıyorum; Şişe bir damlalık yoksa çözelti, aynı anda el ayası, tek bir burun deliğinden ölmüş edilebilir.