Gizli kilo kontrolü: enerji dengesi

belki kaykay dublör veya yoga poz – Eğer terimini enerji dengesini ‘duyunca ne düşünüyorsunuz? Gerçekten ne anlama geldiğini, sağlık toplumda en azından kilo yönetmek için kalori sadece sağ sayıda tüketen sanatıdır.

Muhtemelen hokkabazlık kariyer, aile, arkadaşlar, toplum ve kişisel ihtiyaçlarını dengeleme eylemi aşina. kilo kontrolünde, “dengeleme act” sadece kadar gıda alarak ve vücudunuzun temel fonksiyonları, günlük yaşam ve egzersiz faaliyetlerini yakıt gerekir gibi içecek anlamına gelir.

enerji dengesi için gerekli olan kalori sayısı oldukça bireysel olduğunu ve etkinlik düzeyine bağlı olarak günden güne değişir. (Hatta daha sık) haftada bir kez ağırlığında enerji dengesi konum belirlemek için en kolay yöntemdir. Eğer yanık daha daha fazla kalori alırsanız bir kalori açığı oluşturarak saat yönünün ölçekte iğne gönderir iken ağırlık kazandı, onlar büyük olasılıkla görünecektir.

Sayma kalori emek-yoğun olabilir ve yeme dışında tüm eğlence alabilir. Bunun yerine kalori fikse arasında gıda, muhteşem gıda düşünüyorum! Daha az kalori kadar doldurmak seçimi lif, sıvısında yüksek besinler ve besin ağrısız kalori kesme sırrıdır.

Meyve, sebze, fasulye, kepekli tahıllar, az yağlı süt ve yağsız etler küçük porsiyonlarda ve fındık her gün zevk gereken gıdaların türüdür. İşlenmemiş besinler (kendi doğal formunda olanlar) bakkal sağlıklı seçeneklerdir.

Eğer rafine, işlenmiş gıdalar yemek hoşlanıyorsanız, daha iyi kalori alımını kontrol etmek aşırıya kaçmadan bunu.

Düzenli fiziksel aktivitenin sağlıklı bir doz iki şekilde metabolizma artırmak olacaktır. hareket her zaman, kalori yakmak. Egzersiz aynı zamanda kas oluşturur ve ne kadar çok kas, daha fazla kalori (dinlenme yaparken sindirim, solunum, kan dolaşımı için gerekli olan kalori sayısı ve diğer vücut süreçleri) bazal metabolizma korumak için sadece ihtiyacımız var.

Tabii ki, enerji dengesi, düzenli egzersiz sadece parası değil. hastalık önleme ve uzun bir hayat söz değil – bu liste kilo kaybı, güçlü kasları ve kemikleri, düşük kan basıncı ve kolesterol düzeyleri ve sağlıklı bir kalbe sahiptir.

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …