hangi doğum kontrol saç dökülmesine neden olabilir?

1960 yılında FDA tarafından onaylandıktan sonra, oral kontraseptif (Hap) günümüzde kullanılan doğum kontrol en popüler biçimlerinden biri haline gelmiştir. Milyonlarca kadın bu ülkede her yıl Pill reçete edilir, ama çok az oral kontraseptif saç dökülmesi yaygın bir tetikleyici olduğunu biliyoruz.

Saç Dökülmesi Derneği (ALHA) çoğunlukla oral kontraseptif doğum kontrol güvenli ve etkili bir şekilde olduğunu kabul eder. Ayrıca Pill klinik bunları kullanan bazı kadınlar için diğer sağlık yararları olduğu kanıtlanmıştır farkındadır. Ancak, AHLA tüm kadınlar için zorunlu olduğuna inanmaktadır – kendi ailesinde saç dökülmesi öyküsü olanlar özellikle – Normal saç büyümesi üzerinde olabilir yıkıcı etkileri doğum kontrol hapları farkında olmak.

AHLA önerir sadece düşük androjen indeksi doğum kontrol hapı kullanması gereken anlayışı önlenmesi için oral kontraseptif kullanan ilgilenen tüm kadınlar. En androjenik aktivite ile, hap (Mircette olarak) (Ovcon 35), noretindron, desogestrel (Orto-Cyclen, Ortho Tri-Cyclen olarak) norgestimat, ya da (Demulen, Zovia olarak) etinodiol diasetat bulunmaktadır. Ailenizde genetik saç dökülmesi için güçlü bir yatkınlık varsa, AHLA başka bir doğum kontrol hormonal olmayan formun kullanılmasını önerir. Her kadın kendi doktorunuza danışarak kendi ihtiyaçlarına göre karar vermelidir.

Aşağıda listelenen hormonal kontraseptifler neden ya da saç kaybını hızlandırarak önemli bir potansiyele sahiptir. de dahil olmak üzere, ancak doğum kontrol, bunlarla sınırlı olmamak – – bir kadının hormonları değiştiren herhangi bir ilaç ya da tedavi unutmayın saç dökülmesini tetikleyebilir.

Böyle Norplant olarak progestin implantlar, genellikle üst kol üzerinde, derinin altında ameliyatla takılan küçük çubuklar bulunmaktadır. çubuklar yumurtlamayı önlemek için progestin sürekli bir doz bırakın.

Böyle Depo- Provera olarak progestin hormon enjeksiyonları, üst kol veya kalça kasları içine verilir. Bu enjeksiyon yumurtlamayı engeller.

deri yaması (Ortho Evra) omuz, kalça, ya da başka bir yerde yerleştirilir. O sürekli progesteron ve östrojen salgılar.

vajinal halka (NuvaRing’in) vajina içine yerleştirilen çapı 2 inç hakkında bir esnek bir halkadır. Bu progesteron ve östrojen salgılar.

2010 1 Mart tarihinde yayınlanan

 Saç Dökülmesi Derneği