herhangi bir yaşta bir egzersiz rutin başlatmak için ipuçları.

Sen bir zamanlar olduğu gibi genç değiliz, ve hala çalışan bir egzersiz rutin arıyoruz. Ya da belki sen rahatsız etmek çok eski olduğunu düşünüyorum.

Öyle değil. Joan Pagano, bir genç Kuruluşa 8 Hafta yazara göre, başlamak için hayatında hiçbir zaman geç değildir.

Anahtar küçük başlamak ve kendinizi işe olabilir.

Pagano bu dört hamle önerir. Yaklaşık 5 dakika içinde tüm rutin yapabilirsiniz.

Çömelme. Omuz seviyesinde ileri bir sandalyenin önünde kollarını durun. Eğer dizleri viraj olarak nefes ve oturup gittiğini sanki kendinizi düşürmek – yeterli sandalye dokunun. Nefes ve ayakta dönün. Dizlerin rahatsız iseniz sadece aşağı yol parçası gidin. Bu hamle 10-15 kez yapmak hedefliyoruz.

Bu “. Pagano diyor çünkü pratik”, yaşam için 1 numaralı egzersiz size oturduğu yerden her zaman kalkmak zorunda bir sandalye veya tuvalet. glutes, dörtlü ve hamstrings: alt vücudun üç büyük kas gruplarını çalışır.

Çapraz pushup. Bu pushup yapmak için yere almak zorunda değilsiniz. Vücudunuzun bir diyagonal üzerinde yani yerine, mutfak tezgahı gibi, sabit bir destek üzerinde ellerini koymak. 10-15 yapmaya çalışın.

Bu vücudun üst üç büyük kas gruplarını hedefliyor: göğüs, omuzlarınızı ön ve silah sırt, “diyor.” Bu, osteoporoz sırasında meydana tipik kırılma noktaları güçlendirmek için iyidir.

Pelvik tilt. Bu gibi egzersizlerle temel kaslarını güçlendirmek. katta dizler bükülü, ayaklar ile sırt üstü yatın. Nefes verirken, abs sıkın ve alt sırt düz ile yerden kalça 1 inç kıvırın. Bırakın ve tekrar. 10-15 için vur.

Geri uzantıları. bel aşağıda popo, ellerini ayağa kalk. Yavaşça biraz, üst sırt kemerlerle böylece birbirlerine doğru dirseklerinizi çekin. Bırakın ve 5-10 kez tekrarlayın.

“Bunlar biz yaşlandıkça ve omurga dışarı uzadıkça önsezi zorunda eğilimi tersine,” Pagano diyor.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …