i soğuk algınlığı veya grip için bir doktoru görmek gerekir zaman?

Zaten bir cızırtılı boğaz, rahatsız edici öksürük ve hapşırma sürü oyunun bir parçası olduğunu biliyorum. Ayrıca muhtemelen tıkalı burun ve bazı ağrıları güvenebilirsiniz. Ama ne zaman bir profesyonel bazı tavsiyeler tavuk çorbası indirdi ve almak için zaman nedir?

Chris C Anderso ile; Söylenti: Nemlendiriciler bir whil kez her temizlenmesi gerekir; Hiç bir kuru iklimde yaşamış ettiyseniz, şansını bir noktada Evinizde bir nemlendirici yaşadım vardır. Efsane onlar zaman zaman temizlenmesi gerekir o var. Gerçekten uygun olarak, temizlenmiş, izleyin Tüm-of-the-talimatlar temizlik türü. Ve bu mantıklı. Gerçekten yok. Sonuçta, bir nemlendirici su tutar ve havaya buharlaşan bir cihazdır ve bu buharın solunması sonuna kadar. Sen içki olmaz …

Sen hav; sorun nefes; O; göğüs ağrısı.

Sizin veya soğuk grip nefes kısa yapmak veya göğüs zarar vermek neden olmamalıdır. Bu sizin için oluyor, eğer kalp hastalığı, astım, veya zatürre gibi daha ciddi bir sorunun işareti olabilir.

doktorunuzu arayın veya acil servise gidin.

Ateşin iyi almaz.

o will not go away Eğer tedaviye ihtiyacı vücudunuzun başka enfeksiyon var anlamına gelebilir. Genel olarak, yetişkin bir ateş 100.5 ° F üzerinde bir sıcaklık

Hiçbir şey yerde tutamazlar.

Vücudunuz çalışma hakkı sıvıları gerekiyor. Eğer kusma olmadan bir şey içmek yapamıyorsanız, bir IV yoluyla sıvı almak için doktor muayenehanesinde ya da hastaneye gitmek gerekebilir.

Bu yutmak acıyor.

Bu normal değil. boğaz ağrısı yutmak için biraz zarar yapabilir rağmen, şiddetli ağrı bir doktor tarafından tedavi edilmesi gereken bir enfeksiyon veya yaralanma belirtisi olabilir.

Size kurtulmak olamaz; öksürük.

o gitmez, bunun nedeni geniz akıntısı için büyük olasılıkla – boğazınıza içine burnundan hareket mukus. Bu antihistaminik ile tedavi edilebilir. Ama aynı zamanda astım veya GÖRH (gastroözofageal reflü hastalığı) ile ilgili olabilir. Doktorunuz bunun için ne yapacağını söyleyebilirim.

Bir kalıcı, şiddetli öksürük de boğmaca ana semptomu, ABD So birçok yerinde daha yaygın hale geldi bir hastalıktır, uzakta fazla 2-3 hafta hack oldum eğer, doktorunuz size bir test verebilir Eğer var olup olmadığını görmek için.

Sizin tıkanıklık bir; headach; uzağa gitmeyecek.

mukus ile burun bloke soğuk algınlığı ve alerji sinüs enfeksiyonuna yol açabilir. Soğuk ilaç size yardım vermez, daha fazla tedavi için doktorunuza başvurun.

KAYNAKLAR

CDC. “Pertussis (boğmaca).”

Alerji ve Enfeksiyon Hastalıkları Ulusal Enstitüsü: “. Soğuk algınlığı”