kabarcıklar anlamak – temelleri

Çoğu kabarcıklar gibi bir ayakkabı olarak, vücut dışında bir şey cilde tahriş veya diğer hasarlardan olur. Bazı hastalıklar kabarcıklar yapabilirsiniz.

Tek bir kabarcık genellikle ellerde veya ayaklarda, sürtünme ya da yanık genellikle.

kabarcıklar hakkında bilinmesi gerekenler

temeller

Belirtileri

tedavi

Vücudun her yerinde kabarcıklar ciddi, hayatı tehdit eden hastalığı etkeni bir belirtisi olabilir; doktorunuzu arayın.

Kabarcıklar bazı şeyleri neden olur

Sürtünme: bir şey gibi ele karşı bir araç kolu veya ayak bileği karşı ayakkabı yeni bir çift olarak, deri karşı losyonları zaman kabarcıklar oluşabilir. Uzun süreli sürtünme gelişir mısır ve nasır, aksine, sürtünme kabarcıklar küçük bir alanda kısa, yoğun sürtünme geliyor.

Yanıklar: Alevler, buhar veya sıcak bir yüzeye dokunarak kutu şiddetli güneş yanığı ya da radyasyon gibi kabarcıklara neden olabilir.

Soğuk: Aşırı soğuk kabarcıklara neden olabilir. Örneğin, bir siğilin kapalı donmuş olduğunda, bir blister büyüyecektir.

tahriş edici ya da alerjenlerle temas: bazı kimyasallar, kozmetikler ve birçok bitki alerjenler ile temas ettiğinde cilt blister olabilir. Bu tahriş edici ya da alerjik kontakt dermatit olarak adlandırılır.

İlaç reaksiyonları: Birçok kişi bazı ilaçları tepki olarak kabarcıklar gelişir. Herhangi bir yeni ilaç reçete önce, doktorunuz geçmişte oldu herhangi bir ilaç reaksiyonları hakkında sormak gerekir. ilaç sırasında bir blister geliştirirseniz, doktorunuzu arayın.

Otoimmün hastalıklar: Bağışıklık sisteminin üç hastalıkları sık kabarcıklara neden

Enfeksiyon: Blisters suçiçeği, uçuk, zona ve impetigo denilen bir deri enfeksiyonu da dahil olmak üzere birçok bulaşıcı hastalıkların, ortak bir belirtisidir.

Genler: Cildi kırılgan olmaya ve blister neden nadir genetik hastalıklar vardır.

KAYNAK; Aile Hekimleri Akademisi; Spor ilacı.

Şimdi genç görünmek için cilt bakımı rutin en üst düzeye çıkarmak.

Her Phot iyi bakın; Kuru, Kırmızı Kayak Bakım nasıl; Kırışıklık azaltmak için şaşırtıcı Yolları; Çanta Your Eyes altında yasaklamak