Kalp hastalığı teşhis etmek ct tarama kullanarak

Ayrıca kalsiyum -score tarama kalp taraması denilen bir kalp bilgisayarlı tomografi (BT) taraması, kalp hastalarının koroner arterlerde aterosklerotik plak bulunan kalsiyum mevduat tespit etmek için kullanılan bir testtir. semptomlar gelişmeden önce bu gibi devlet-of-the-art bilgisayarlı tomografi (BT) yöntemleri,, ateroskleroz, koroner kalsifikasyon tespit etmenin en etkili yoludur. Daha koroner kalsiyum yerde koroner sistemde önemli daralma daha büyük bir olasılık ve gelecekteki kalp sorunları riski daha yüksek düşündüren, daha fazla koroner ateroskleroz anlamına gelir.

Bir bitki-temelli diyet kalbe iyi olabilir; Eğer soya gibi çoğunlukla ya da sadece meyve, sebze, fındık, baklagiller, tam tahıllar ve et yerine yiyorsanız, bir kıyasla alma kalp hastalığı, yüksek kolesterol, yüksek tansiyon ve tip 2 diyabet şansınızı, kesebilir çok daha fazla et içeren diyet; Bitki bazlı diyetler pek çok farklı türleri vardır. Üç en yaygın olanları ar; Vega; et, yumurta, süt ve süt ürünleri gibi hiçbir hayvan ürünleri ….

Doktorunuz ayrıca kalp arterlerin doğrudan bakmak için bir koroner BT anjiografi (BTA) sipariş edebilirsiniz. CTA ile, koroner arterlerin resimler yapılır. Bu düzenli şimdi kalp CT taraması ek olarak yapılır.