ketozis nedir?

diyabet Eğilimler

“Ketozis” Eğer diyabet veya kilo kaybı hakkında bilgi ararken muhtemelen göreceksiniz bir kelimedir. iyi bir şey ya da kötü bir şey midir? Bu bağlıdır.

Eğer sağlıklı ve dengeli beslenmenin iseniz, vücudunuzun yakar ne kadar yağ kontrol ve normalde yapmak veya ketonlar kullanmayın. Eğer yolu geri kalori veya karbonhidrat kesildiğinde Ama, vücudunuzun enerji için ketozis geçecektir. Aynı zamanda uzun bir süre için ve hamilelik sırasında egzersiz sonrası meydana gelebilir. kontrolsüz şeker hastalığı olan kişiler için, ketozis yeterli insülin kullanmayan bir işaretidir.

ketonlar kurmak zaman Ketozis tehlikeli olabilir. Yüksek seviyede su kaybına yol ve kanınızdaki kimyasal dengesini değiştirir.

Diyabet Yönetilir İpuçları

Ketozis popüler bir kilo kaybı stratejisidir. Düşük karbonhidrat yeme planları vücudunuzu yakıt için proteinleri stres Atkins diyeti ilk bölümünü ve Paleo diyet içerir. senin yanık vücut yağ yardımcı olmanın yanı sıra, ketozis az aç hissetmenize neden olabilir. Ayrıca kasları korumaya yardımcı olur.

şeker hastalığı olmayan ve hamile olmayan sağlıklı insanların, ketozis genellikle günde karbonhidrat az 50 gram yeme 3 veya 4 gün sonra başladı. Bu ekmek yaklaşık 3 dilim, az yağlı meyveli yoğurt bir fincan ya da iki küçük muz var. Sen de, oruç ile ketozisi başlayabilirsiniz.

o nöbetleri önlemeye yardımcı olabilir, çünkü Doktorlar, bir ketojenik diyet, özel bir yüksek yağ, çok düşük karbonhidrat ve protein planı epilepsi çocukları koymak olabilir. Epilepsili Yetişkin bazen Atkins diyeti modifiye yiyin.

Bazı araştırmalar ketojenik diyetler kalp hastalığı riskini düşürmeye yardımcı olabilir düşündürmektedir. Diğer çalışmalar belirli çok düşük karbonhidrat diyeti, metabolik sendrom, insülin direnci ve tip 2 diyabet ile insanlara yardım göstermektedir. Araştırmacılar ayrıca akne, kanser, Alzheimer, Parkinson ve Lou Gehrig hastalığı gibi polikistik over sendromu (PKOS), ve sinir sistemi hastalıkları üzerine bu diyetler etkilerini inceliyorlar.