Kilo kaybı cerrahi sonrası ne bekleyebileceğinizi

Michael Dansinger, E; / ‘2, 15 1

Eğer kilo kaybı ameliyatı için hazır alıyorsanız, muhtemelen önümüzdeki sonuçlarına bakıyoruz.

Sen ağırlığı çok kaybetmek bekleyebilirsiniz. Eğer tip 2 diyabet veya uyku apnesi gibi bir ağırlık ilgili tıbbi durumun varsa, bu koşullar artırabilir. Ve kilo kaybı cerrahi olsun hemen hemen tüm insanlar -% 95 – yaşam kalitesi de geliştirir söylüyorlar.

Sen kurtarma için hazır almak istiyorum ve değişiklikleri son yapmak için yapmanız gerekir bileceksiniz.

bekleyebilirsiniz tam olarak ne doktorunuza danışın. Bu artık tartmak ne, kısmen, ve olsun ameliyat türü olabilir.

Mide bandı veya sleeve gastrektomi hızla tercih edilen cerrahi prosedür haline gelmektedir. Bu işlemi olsun insanlar ortalama ekstra ağırlığının yaklaşık% 40 ila% 50 kaybedersiniz.

Constipatio; Kilo kaybı cerrahi sonrası sık görülür. Doktorunuz bunu nasıl başa bildirebilirsiniz. engelleri neden olabilir granül lif (Metamucil veya Psyllium), kaçının; sendromunu etme; kilo kaybı cerrahi sonrası yüksek şeker yemek yedikten sonra olur. Soda ya da meyve suları sorumlu kişilerdir. şekerli gıda mide yoluyla atılıyor ve bulantı, kusma ve halsizlik neden olabilir; Safra taşı; hızlı ağırlık bir sürü kaybetmek yaygındır. Hastaların% 50’ye kadar gastrik bypass cerrahisi sonrası safra taşlarını geliştirecek ve bunlar genellikle zararsızdır. Bazen, safra taşı bulantı, kusma ve karın ağrısına neden olabilir. insanların yaklaşık% 15 ila% 25 gastrik bypass cerrahisi sonrası onların safra kesesi kaldırmak için ameliyat gerekir; Yara enfeksiyonları ameliyattan sonra 3 hafta başına gelebilir. Semptomlar kızarıklık ve sıcaklık, ağrı, ya da cerrahi yara kalın drenaj (irin) içerir. Yara enfeksiyonları antibiyotik ve bazen daha fazla ameliyat gerektirir.

Ortalama olarak, insanların gastrik bypass cerrahisi sonrası onların ekstra ağırlık% 60 kaybedersiniz.

Çoğu gastrik bypass cerrahisi cerrah küçük kesikler yapar, yani laparoskopik olduğunu. Bu kısa iyileşme süresi için yapar.

Çoğu insan 3 gün hastanede 2 kalmak ve 3 ila 5 hafta içinde normal aktivitelerine geri almak.

Ameliyat olması gerekiyorsa “açık,” cerrah anlam şifa uzun sürer, daha büyük bir kesim yapmak zorundadır.

Çoğu insan kilo kaybı cerrahi sonrası ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Sadece yaklaşık% 10 küçük komplikasyonları da vardır. % 5’ten az ciddi komplikasyonlar var. Sizi ilgilendiren herhangi bir sorun varsa, doktorunuzla kontrol edin.

Bazı yaygın yan etkileri şunlardır

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …