kozmesötikler nelerdir?

Kozmesötikler kozmetik ve ilaç evlilik vardır. Düşünün: Antioksidan artı ruj ya da retinol artı yüz serumu.

Bu losyon veya krem ​​eklendiğinde Kozmesötikler bir şekilde insanlara faydalı olduğu bilinen aktif maddeleri ihtiva edecektir, “Marie Jhin, MD, San Francisco dermatolog söylüyor.” Örneğin, C vitamini, bilinen antioksidan ve ürün, kozmetik olarak kabul edilir.

Bir ürünün etiketini okuyun ve botanik ve deniz özleri, vitaminler, veya peptidler gibi şeyler görürseniz, muhtemelen bir kozmetik olarak kabul edilebilir.

FDA güzellik ürünleri ayrı bir sınıf olarak Cosmeceuticals tanımıyor. ilaç, kozmetik ve sabun: Sadece üç kategoride tanır.

“Bildiğim kadarıyla FDA söz konusu olduğunda, bir kozmetik için bir hüküm yoktur. Bir ürün kozmetik olarak düzenlenmiş olması ya da bir ilaç olarak düzenlenir, ve tüm yapılıyor iddiaları türüne bağlıdır düştüğü,” diyor kozmetik kimyager Jim Hammer.

Bir marka vücudun yapısını veya fonksiyonunu etkileyen iddia eden bir ürün başlatırsa, FDA yeni bir ilaç olarak düşündüğünüz ve klinik çalışmalar etkinliğini ve güvenilirliğini kanıtlamak için yapılması gerektirecektir. kozmetik üründen iddiaların tüm klinik çalışmalar ve ürünün etkili gerçek olduğu gösterilmiştir olduğunu varsayarsak, FDA onaylaması – ama yeni bir ilaç olarak. Bu bir ilaç, bir kozmetik var.

iddialar (örneğin “kırışıklıkları azaltır” ya da “sivilce ortadan kaldırır” gibi) yapılıyor ise, birçok kez bu ürünlerin stabilite ve koruyucu etkinlik testleri bu tüketiciden iddiaları ve kontrollü laboratuar testleri desteklemek için test önemli miktarda uğramıştır.

Yine, Jhin diyor, diyor “tüketicilerin gerçekleştirmek için gereken en önemli şey kozmesötikler FDA tarafından titiz bir soruşturma uğramamış ve böylece siz gerçek veya yararlı iddialarını almamalıdır, yani”. “Bu, herhangi bir yararı olmadığını söylemek değil, ama yayınlanmış bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış edilemez.

para harcama önce araştırma yapın. Bir ürünün iddiaları gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, muhtemelen vardır.

‘Kozmesötikler’ bir pazarlama terim değil, hukuki bir tanım ise, “Marina Peredo, MD, Long Island, New York, dermatolog diyor.” Çoğu kremler için, FDA onayı geçmesi için gerekli değildir.

KAYNAKLAR

Marie Jhin, MD, dermatolog, San Francisco.

Jim Hammer, kozmetik kimyager, Uxbridge, Mass.

Marina Peredo, MD, dermatolog, Long Island, New York

Harika! Cildinizin daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz yeni ipuçları her zaman vardır.

Eğer kişisel cilt değerlendirici ile istediğiniz cildi olsun.

Sakal düzeltmeleri ve 17 diğer utanç verici güzellik q en.

gerçekten işe evde ilaçları.

Ne güzel uyanmak için ne yapabilirim.

çanta ve koyu halkaları için basit düzeltmeler

Göz kapakları, burun, boyunları: öncesi ve sonrası.

Eğer kırışıklık dolgu hakkında bilmeniz gerekenler.