Kulak enfeksiyonları timpanometri (otitis media)

Bir kulak enfeksiyonu ya da diğer orta kulak problemi şüphesi olduğunda Timpanometri kulak zarının hareketi test eder. Bir doktor çocuğun kulağına bir el aletinin ucu yerleştirir. aracı kulağın içindeki hava basıncını değiştirir ve net bir ses çıkarır. Sonra aracı kulak zarı basıncı ve ses nasıl yanıt ölçer. Bu testin sonuçları kulağına neler olup bittiğini rakam dışarı yardımcı olmak için kullanılır.

kulak zarı arkasında ya da kulak tüpü bloke olup olmadığını sıvı olup olmadığını timpanometri sonuçları doktorlar söyleyebilirim. Test ayrıca kulak zarı delik olup olmadığını keşfedebilirsiniz. Bu bilgiler doktorlar çocuğunuzun gerekebilir tedavi ne tür karar vermenize yardımcı olur.

kulak kanalına basınç değiştiğinde Normalde kulak zarı kolaylıkla hareket eder. Test normal ise çoğu zaman, kulak zarı arkasında hiçbir sıvı yoktur.

orta kulak burun ve boğaz arkasına bağlayan östaki tüpü, iyi çalışmıyor zaman, kulak zarı gerektiği gibi hareket etmiyor. Ancak bazı durumlarda test gerçekten orada yok kulak zarı arkasında sıvı gösterir.

kulak Enfeksiyonları

çocuk ağlıyor veya hareketsiz tutmak mümkün ise, timpanometri zor ya da yapmak mümkün olmayabilir. Ağlamak ve hareket yanlış sonuçlara neden olabilir. Kulak kirinin de yanlış sonuçlara neden olabilir. kulak kiri bir sürü varsa testi başlamadan önce, dışarı silinebilir. Sonuçlar yanıltıcı olabilir, çünkü bu test 7 aylıktan küçük bebekler için yararlı olmayabilir.

Testten önce, çocuğunuzun ne olacak ne bildirin. Bu sakin ve hala test sırasında çocuğunuza tutmaya yardımcı olacaktır. Testten önce Evde, oynayabilir çocuğunuz hala oturuyor pratik böylece “kulak sınavı taklit”. Ayrıca, yüksek sesler testin parçası olduğunu açıklar.

tıbbi test bilgi formu (PDF) tamamlayın (PDF dokümanı nedir?) Bu test için hazırlamak yardımcı olur.

Susan C. Kim, MD – Pediatrik; Charles M. Myer, III, MD – Kulak Burun Boğaz

14 Kasım 2014