maca hakkında gerçeği

 kolayca en güncel içerik bulabilirsiniz Okurlarımıza sağlamak için 2 yıl sonra arşivler içerik; en güncel bilgileri edinmek için, bizim arama kutusuna ilgilendiğiniz konuyu girin.

Maca, Peru ot, libido artırmak için kendi tanınmış yeteneği hakkında dolaşan bir sürü oluşturur.

Maca nesilden nesile aşağı geçti onun yararlılığı konusunda bilgi anekdot bol bir bitkidir. Ama etkinliği konusunda bilimsel kanıtlar sınırlıdır.

bazı yarar gösteren sadece birkaç randomize kontrollü çalışma vardır. Araştırmacılar düşük libido ile erkekleri ve kadınları nasıl yardımcı olabileceği bakıyor. Bazı çalışmalar, semen kalitesini artırmak menopoz semptomları hafifletmek ve genişlemiş prostates azaltabilir göstermektedir.

Birkaç hayvan çalışmaları maca bir afrodizyak olduğunu bulduk, ama büyük bir çalışma insanlar üzerinde eksiktir. Güncel Cinsel Sağlık Raporları sonucuna dergide maca bir yorum “kadın cinsel işlev bozukluğu için kullanımını destekleyecek hiçbir güçlü tıbbi kanıt yoktur.”

Georgetown Üniversitesi Tıp Merkezi profesörü Adriane Fugh-Berman, MD, “Maca cinsel işlev bozukluğu üzerinde olumlu bir etkisi olabilir. Yine de kesin olmak zordur cinsel şifa ölçme pek çok psikolojik ve sosyal yönleri vardır.” Diyor Berman 5-Minute Herb ve Diyet Ek Klinik Consult yazarıdır.

maca abartılı olabilir oldukça etkili bir afrodizyak olduğunu iddia Berman diyor. “Bazı iddialar üst üzerinde -. Plasebo, maca sadece biraz geliştirilmiş cinsel istek ile karşılaştırıldığında güçlü kanıtlar sperm sayısını artırmak ve bazı erkeklerde fertiliteyi artırmak olmasıdır” diyor.

Hormon Replasman Tedavisi hakkında Ulusal Kadın Sağlığı Network’ün Gerçeği yazarlarından Berman, menopoz semptomlarının azaltılmasına ilişkin kadınlar üzerinde yapılan herhangi bir klinik çalışma olmamıştır diyor.

kanıt eksik olsa da, psikiyatrist ve fonksiyonel tıp doktoru Hyla Cass, MD, maca çalışmalarını diyor. “Benim Uygulamada, ben maca erkeklerde hem de kadınlarda hormonal dengesizlik ve ilgili cinsel istek ve doğurganlık geri gördük.”

biz kesinlikle çalıştığını biliyorum çünkü – -. Chris Kilham, Sıcak Bitkiler yazarı, soru değildir çalışıp çalışmadığını Maca menopoz rahatsızlık, kısırlık ve cinsel şifa için başarılı tıbbi kullanım çok uzun bir tarihe sahiptir “diyor ama nasıl çalışır.”