Ne alerji astıma sebep?

(Astım belirtilerinin kötüleşmesine) astım atakları geçici bir duyarlı kişi solunum yollarının iltihabı artırabilir alerji tarafından tetiklenebilir.

Alerji, bitki poleni, kalıp ya da hayvan kılı, deri ya da tükürük, aksi takdirde zararsız bir madde olan ne maruz kaldığında bağışıklık sisteminin bir reaksiyondur. Bağışıklık sistemi, bir vücut savunma gibi davranır, ancak alerjisi olan insanlar için, bağışıklık sistemi normal vücut fonksiyonlarına bir kesintiye neden zararlı sanki “, alerjenler” olarak adlandırılan bu maddeleri, davranır. Alerjenler alerjik reaksiyon sırasında bağışıklık sistemi tarafından reaksiyonların bir dizi tetikler ne.

İnhale Alerjenler. alerjik astım olan kişiler için en önemli alerjenler solunması bu astım tetikleyicileri olarak görünmektedir. Bir kişi bir alerjen ya da o kadar hassas olan bir madde ile temas ettiğinde Saman nezlesi veya mevsimsel alerjik rinit oluşur. Yaygın inhale alerjenler şunlardır

Tıbbi uzmanlar alerji ve astımı olan tüm insanlar astım semptomlarını tetikleyebilir olası inhale alerjenlerin tespit etmek denemenizi öneririz.

Yiyecek alerjisi; Gıda alerjileri nadiren astıma sebep henüz ciddi bir yaşamı tehdit eden reaksiyona neden olabilir. alerjik semptomlar ile ilişkili en yaygın gıdalar

Gıda koruyucular da astımı tetikleyebilir. Sodyum bisülfit, potasyum bisülfit, sodyum metabisülfit, potasyum metabisülfit, sodyum sülfit gibi katkı maddeleri, genel olarak gıda işleme ya da hazırlanmasında kullanılmaktadır ve bu şekilde gıdaların bulunabilir

Gıda alerjisinin belirtileri ürtiker, döküntü, bulantı, baş ağrısı, kusma, ishal, hapşırma ve burun tıkanıklığı içerebilir. hava yolu kesti boğazda şişlik – Bazı insanlar hırıltı veya anafilaksi karşılaşabilirsiniz.

belirli gıdalar astım nedeni olabilir şüpheleniyorsanız, doktorunuzla görüşmelisiniz. Alerji deri testi bu gıdalara alerjisi olup olmadığını belirlemek için yapılabilir.

Kişiselleştirilmiş Eylem Planı almak için Astım değerlendirmesini alın

da; Gece