Ne prostat kanserine neden olur?

Prostat kanseri özellikle yaşlı erkekleri etkiler. Altı on olgunun 65 yaş üstü erkeklerde teşhis edilir, ancak nadir, prostat kanseri bile 30 ve 40’lı yıllarda erkeklerde 50 altında erkeklerde% 1’den az görülebilir rağmen. Prostat kanseri aile öyküsü olan erkeklerin genel nüfusa göre prostat kanserine yakalanma olasılığı daha yüksektir.

Prostat erkek üreme sisteminde bir bezdir. Bu sperm taşıyan spermlerin en yapar. ceviz büyüklüğünde bezi mesane altında bulunan ve idrar, mesaneden idrar taşıyan tüp üst kısmını çevreler; Prostat kanseri erkeklerde için önemli bir sağlık sorunu olduğunu. Hastalık 50 yaşından önce nadirdir ve uzmanlar en yaşlı erkekler bunun izleri var olduğuna inanıyoruz; Kanser Derneği prostat kanseri 220.800 yeni vaka teşhis olacağını tahmin …

diyet ve prostat kanseri bağlayan temel faktör hormonal muhtemelen. Yağlar testosteron ve diğer hormonların üretimi arttı uyarmak ve testosteron prostat kanserinin büyümesini hızlandırmak için hareket eder. Yüksek testosteron seviyeleri faaliyet içine uyuyan prostat kanseri hücrelerini uyarabilir. Bazı bulgular yüksek testosteron düzeyleri de prostat kanserinin ilk başlamasını etkilediğini düşündürmektedir. et yemek gibi yüksek sıcaklıklarda pişirilmiş et gibi diğer nedenlerle, riskli olabilir doğrudan prostatı etkileyen kansere neden olan maddeler üretir. Diğer risk faktörleri not edilmiştir. Sık sık, metal kadmiyum maruz kalan Kaynakçılar, akü üreticileri, lastik işçileri ve işçi prostat kanserine anormal savunmasız olduğu görülüyor.

Yükseklik, yüksek vücut kitle indeksi, düşük fiziksel aktivite, sigara, düşük domates sosu tüketimi, yüksek kalsiyum alımı, yüksek linoleik asit alımı, Afrikalı-ırk ve pozitif aile öyküsü: ilerlemiş prostat kanseri riski ile ilişkili aşağıda verilmiştir.

Hiçbir kanıtlanmış bağlantı prostat kanseri ve aktif cinsel yaşam, vazektomi, mastürbasyon, alkol veya tütün, sünnet, kısırlık, prostat enfeksiyonu kullanımı veya benign prostat hiperplazisi (BPH) olarak adlandırılan ortak bir kanserli olmayan durum arasında var. onlar yaş olarak çoğu hepsi değilse de, erkekler bir prostat büyümesi yaşayacaksınız.

KAYNAKLAR

Prostat Kanseri Vakfı.

Prostat Kanseri Araştırma Enstitüsü.

Ulusal Prostat Kanseri Koalisyonu.