Ne püstüler sedef neden olur?

Püstüler psoriasis nadir bir deri hastalığıdır. Bu sizin cilt kırmızı ve kabarık, irin dolu darbe ile acı haline yapar.

Her yaştan ve ırktan insanların püstüler sedef alabilirsiniz. Erkekler sık ​​sık kadınlar gibi hastalığa yakalanır. hastalığı olan birinin yaş ortalaması 50. Çocuklar çok sık püstüler sedef alamadım, ama bunu yaptıklarında, kızlara göre daha fazla erkek hastalığı olsun. Bu 2 ile 10 yaş arası çocuklar arasında nadirdir.

insanlar püstüler sedef olsun birçok nedeni vardır. Bunlar

Bazı ilaçlar. Orada uzun bir liste var, ama olanları karşısındadır çalıştırmak için en olasıdır

Steroidler (prednisone). Doktorunuz bu ilaçların reçete ve daha hızlı doktor istiyor daha onları alarak durdurmak, bu hastalığa sebep olabilir.

Güneş ışığı. Güneşte veya ultraviyole (UV) ışık altında çok fazla zaman flare-up neden olabilir.

Stres. Duygu püstüler sedef hastalığı tetikleyebilir vurguladı.

Gebelik. Gebe kadınlarda daha yaygındır.

Enfeksiyonlar. Bir enfeksiyon hastalığı tetikleyebilir.

Bilinmeyen nedenler. Bazen, püstüler psoriasis neyin neden olduğunu bulmak asla.

Sen hastalığı önlemek için mümkün olmayabilir, ancak bu sağlıklı yönergeleri takip eğer riskinizi azaltabilirsiniz

sağlıklı bir kiloyu korumak. Sedef hastalığı olan birçok kişi aşırı kilolu ya da obez. onlar sedef olsun sonra bazen insanlar kilo. fazla kilolu ve sedef arasında bir bağ var mı Doktorlar bilmiyorum, ama o gerekenden daha daha fazla tartmak eğer güvenli bir şekilde kilo denemek akıllıca olur. fazla kilolu taşıyan insanlar sedef daha şiddetli olgu var ve hastalık için tedavi de işe yaramaz.

Eğer sigara içiyorsanız, çıkın. alışkanlığı olan kişiler sedef almak için daha fazla muhtemeldir. Çalışmalar onlar hasta var önce sigaraya püstüler psoriasis insanların çoğu sigara içicisi olduğunu göstermiştir. alışkanlık bazı kişilerde hastalığı tetikleyebilir. Günde en az bir paket sigara insanlar çok daha şiddetli sedef flare-up olabilir. Tedaviler sigara içenler yanı işe yaramazsa ve sigara içen fişekleri arasındaki semptom-serbest dönemler olması daha az olasıdır.