Ne tedavi çukurluğu nedir? , Yararları, yan etkileri, ve daha fazlası kullanır

tedavi çukurluğu bardak emme oluşturmak üzere deri üzerine yerleştirildiği alternatif tıp şeklidir. bardak de dahil olmak üzere çeşitli malzemelerden yapılabilmektedir

tedavi çukurluğu Destekleyenler bardak emme tıbbi hastalıkların geniş bir yelpazede iyileşmesini sağlamak için kan akışını harekete inanıyorum.

Carrie Slöa ile; terimi “akış” – aslında olumlu psikolog Mihály Csikszentmihalyi tarafından icat – büyülü duygu bunu bir etkinlikte dalmış olduğunuzda, zaman hala beklemede görünüyor olsun anlatılmaktadır. benlik Hatta duygusu slip-slayt yapabilirsiniz uzakta; Ultimate İnsan Performansı Bilim deşifre etmek: “Akış yeryüzündeki en güçlü nörokimyasalların beş kişilik bir çağlayan olup,” Steven Kotler, yeni kitabı Superman Yükselişi yazarı açıklar. “[Bu] kitlesel yaratıcılığı güçlendirir €.; Güzel haberler?…

tedavi çukurluğu antik Mısır, Çin ve Ortadoğu kültürleri kadar uzanır. dünyanın en eski tıp kitaplarında biri olan Ebers papirüs, eski Mısırlılar 1550 MÖ içinde çukurluğu tedaviyi kullanarak nasıl açıklar

Genel olarak, Batı tıbbi toplumlar tedavi destekçileri çukurluğu tarafından yapılan sağlık iddiaları şüpheyle bakıyor. “Mevcut bilimsel kanıtlar kanser ya da başka bir hastalık için bir çare olarak çukurluğu desteklemiyor,” Kanser Derneği belirtiyor. “Çukurluğu ile başarılı tedavi raporlar esas anekdot ziyade araştırma çalışmaları vardır.

Ama PLoS ONE tedavi çukurluğu bir plasebo etkisi daha var olabileceğini düşündürmektedir dergisinde yayınlanan bir çalışma 2012. Avustralya ve Çinli araştırmacılar Bunlar gibi çeşitli hastalıkların ve durumların tedavisinde diğer akupunktur gibi tedaviler veya ilaçlar ile kombine edildiğinde tedavi çukurluğu etkili olabileceği sonucuna varılmıştır 1992 ve 2010 yılları arasında yayınlanmış tedavi çukurluğu 135 çalışmaları gözden

glas; Bambo; toprak

Ancak araştırmacılar kendi incelemede çalışmaların birçoğu bazı önyargı içeren olabileceğini kabul edersiniz. Onlar daha iyi çalışmalar kesin bir sonuca varmak için gerekli söylüyorlar.

tedavi çukurluğu çeşitli dahil olmak üzere, vardır

çukurluğu her iki tür sırasında, alkol, otlar, ya da kağıt gibi yanıcı madde bir fincan yerleştirilir ve ateşe. Yangın söndüğünde, fincan hastanın cildine ters yerleştirilir.

Herpes zoste; Acn; Yüz paralysi; servikal spondiloz

kap içinde, hava soğudukça, bir vakum oluşturur. Bu artış ve kan damarlarının genişlemesine olarak kızarmasına cilt neden olur. fincan genellikle beş ila 10 dakika yerinde bırakılır.

çukurluğu daha modern bir versiyonu bardak içinde vakum oluşturmak için bir lastik pompa kullanır. Bazen uygulayıcıları tıbbi silikon bardak kullanın. Bunlar cilt üzerinde yerleştirin ve bir masaj benzeri etkisi üretmek için bir yere taşınacak kadar bükülebileceğinden.