olağandışı astım belirtileri: öksürük, uyku sorunları, anksiyete ve daha

Çoğu insan “hırıltı” astım anahtar işareti olarak görürken, diğer, daha sıradışı astım belirtileri vardır. Örneğin, devam eden bir kuru, hack öksürük aslında astım belirtisi olabilir. sabah erken saatlerde solunum göğüste sıkışma ve zorluk da astım belirtileri olabilir. Benzer bir şekilde, sabit bir iç çekme astım ile bağlantılı olabilir.

da karmaşıklaştıran, astım belirtileri tutarlı değildir ve çoğu zaman bir birey olarak zaman zaman değişmektedir. Bir örnek olarak, geceleri öncelikle astım yaşayabilirsiniz – ziyade gündüz – gece astım olarak da bilinir. Ayrıca, astım atakları gibi alerjenlere, toz, duman, soğuk hava, egzersiz, enfeksiyonlar, ilaçlar, ve asit reflü gibi pek çok farklı faktörler tarafından tetiklenebilir. Son olarak, kalp yetmezliği, bronşit ve ses tellerinin bozukluğu gibi diğer sağlık durumları, astım taklit semptomlara neden olabilir, fakat bu koşullar astım değildir. Bu nedenlerden dolayı, doğru teşhis ve etkin tedavi astım sizin ve astım sağlık kuruluşu için bir meydan okuma olabilir.

Bekleyen Astım Saldırı belirtileri

Kronik öksürük veya daha uzun üç hafta sonra neden olabilir süren bir öksürük

Kronik öksürük astım alışılmadık bir belirtisi olabilir. öksürük, ilk soğuk ya da üst solunum yolu enfeksiyonu sonrası ortaya çıkabilir. Öksürük ayrıca boğazda bir “tickle” olarak başlayabilir. Bazı astım olan insanlar, gülüyor ya da egzersiz tetikleyiciler öksürük. Diğerleri bir tetikleyici olmadan günün her saatinde öksürük ise diğer insanlar geceleri öksürük.

Genellikle önleyici, antibiyotik ya da öksürük damla öksürük yanıt vermiyor, ancak astım ilaçları cevap verecek astıma bağlı öksürük. Eğer 3 ila 6 hafta içinde kendi başına iyi almaz bir öksürük varsa, sağlık kuruluşunuza bakın.

Daha fazla bilgi için, Öksürük-Varyant Astım üzerinde ‘ın makalesine bakın.

Kişiselleştirilmiş Eylem Planı almak için Astım değerlendirmesini alın

Hızlı nefes; sighin; yorgunluk, yetersizlik properl egzersiz; zorluk sleepin; kaygı, zorluk konsantrasyona getirildikten; hırıltılı solunum olmadan kronik öksürük (öksürük -variant astım)

da; Gece