önleyici ilaçlarını kullanmak

migren sık ya da yaşam müdahale ederse, o doktorunuzla önleme konusunda konuşmak zamanıdır. Önleyici ilaçlar durdurma migren yardım ya da yoğunluğunu azaltabilir. Onlar size yardımcı olabilir bakın.

migren ile İnsanlar bazen magnezyum düzeylerinin düşük olabilir. Daha fazla magnezyum almak için migren yardımcı olabilir doktorunuza danışın. Bir besin takviyesi alarak ya da daha fazla yeşil sebzeler, fasulye, bezelye, fındık, tohumlar ve tam tahıllar yiyerek magnezyum ekleyin. Magnezyum takviyesi ishal ve mide gibi yan etkilere neden, bu yüzden onları almadan önce doktorunuza isteyebilir. böbrek hastalığı ya da kim olarak sağlık koşulları ile Bazı insanlar diğer bazı ilaçlar magnezyum takviyesi almamalıdır alır. magnezyum ekleyerek migren azaltır olmadığını, dergide dikkat edin.

Doktorunuzun onayı ile, ek koenzim Q10 alarak düşünün. Bazı küçük çalışmalar baş ağrısı sıklığını ve baş ağrısı ile ilişkili bulantı gün sayısını azaltabilir göstermektedir. Koenzim Q10 yetişkinler için muhtemelen güvenlidir, ancak bazı diğer ilaçlarla etkileşime girebilir ve bazı kişilerde kan basıncını düşürebilir. Anormal karaciğer enzimleri bazı kişilerde bildirilmiştir. Sadece bu veya başka bir takviyesi almadan önce doktorunuza danışın emin olun.

Bu dönem ile ilgili migren önlemek için, doktorlar genellikle ibuprofen veya naproksen gibi bir NSAID (steroid olmayan anti-inflamatuar ilaç) alarak tavsiye. bir NSAID tedavisi genellikle dönem başlamadan önce 2 ila 3 gün başlar ve dönem bitene kadar devam eder. etkili en düşük doz alın. ilaç etiket üzerinde belirtilmelidir veya doktorunuz tarafından önerilen miktardan fazla almayın. Hala menstrüel migren varsa, diğer önleyici ilaçlar hakkında doktorunuzla konuşun.

Sen önleyici bir plan varsa yararlanabilir

* 2 veya daha fazla migren bir ay var.

* Sen ağrı kesiciler rahatlama alamadım.

* Sizin migren, uzun süreli aura bulunmaktadır.

Önleyici seçenekler biofeedback, gevşeme, akupunktur, elektrik dürtü veren bir cihaz yanı sıra reçeteyle satılan ilaçların çeşitli türleri vardır.

Adlarının rağmen, önleyici migren ilaçları migren tedavisinde birçok yönleri ile yardımcı olabilir. Aslında, ilaçları için hedef de dahil olmak üzere, değişebilir

* Önleme

* Daha az saldırılar

* Daha az şiddet ve sakatlık

* Kısa süre

* Başarısız ilaç Azalmış kullanımı

* Ataklar sırasında ağrı kesici Geliştirilmiş duyarlılığı

Eğer bir önleyici ilacı bile, hala ağrı ve diğer semptomları hafifletmek için başlamış bir kez migren durdurmak için zaman zaman başarısız ilaç almak gerekebilir. Birçok kişi yok.

Bir ilacın ne olacağını doktorunuza danışın

* Ne kazanacak?

* Ne kadar işe alacak? (Sen maksimum iyileşme göreceksiniz önce Bundan sonra, 2-3 ay sürebilir. Biraz zaman alabilir her biri için en iyi dozu bulmak. Birden fazla ilaç gerekebilir.)

* Nasıl yan etkileri önleyebilirsiniz? Ben sadece bunu alarak durdurabilir miyim? (Sen ribaund baş ağrıları önlemek için bazı önleyiciler incelmek gerekebilir.)

Birden fazla önleyici ilaç gerekebilir, ve bir gün onları bir kaç kez almak gerekebilir. Doktorunuz her gün önleyiciler almak olabilir. Yoksa sadece bir tahmin tetik birkaç gün önce onları gerekebilir.

migren iyi kontrol edildiğinde Tipik olarak, bir kaç ay sonra, ya da doktorunuz önleyici ilaç durdurma kademeli olarak önerebilir. aniden durdurma oluşabilir ribaund baş ağrıları önlemek için, doktorunuz genellikle buralarda konik kapatmak zorunda kalacak.

Genel olarak, yüksek kan basıncını tedavi etmek için kullanılan, Beta-bloke ediciler ayrıca önlemek veya migren şiddetini azaltmak için ilaç en yaygın olarak önerilen tipidir. Bazı migren beta-bloker timolo vardır; Corgard (nadolol; Inderal LA veya InnoPran XL (propranolol; Lopressor veya Toprol XL (metoprolol;.. Ve Tenormin (atenolol) Beta-blokerler doktorunuz bir tavsiye ediyorsa, sormak yendi solunum sorunları veya yavaş kalp ile belli kişiler için tavsiye edilmez yan etkiler.

Kalsiyum kanal bloke edicileri (KKB) çoğu zaman yüksek kan basıncını tedavi etmek için kullanılır. Bazı insanlar, onlar da migren önlemeye yardımcı ve aura gelen kolaylığı belirtileri yardımcı olabilir. En sık migren için kullanılan KKB Calan, Covera HS, Isoptin veya Verelan (verapamil) ve Cardizem, Cartia XT, Dilacor XR veya Tiazac (diltiazem) içerir.

kan basıncını, Privil® veya Zestril (lisinopril) düşürmek için kullanılan diğer ilaçlar, migren uzunluğunu ve şiddetini azaltabilir.

Antidepresanlar beyinde nörotransmitter düzeylerini değiştirerek depresyon kolaylaştırmada yardımcı olur. Benzer bir şekilde, onlar da migren önlemeye yardımcı olabilir ve bir ağrı kesici etkiye sahip olabilir. yaygın migren için kullanılan A tipi trisiklik antidepresanlar (TSA) ‘dir. amitriptilinden;, Vivactil (protriptilin; Silenor (doksepin ve Tofranil (imipramin) onlar Aventyl ya Pamelor (nortriptilin bulunmaktadır.

TCA migren önlemek için kullanılan antidepresan yaygın bir türüdür. Ama bazen doktorlar reçete

Böyle Celexa (sitalopram), Lexapro (escitalopram) Paxil (paroksetin), Prozac (fluoksetin) ve Zoloft (sertralin) olarak * Seçici serotonin geri alım inhibitörleri (SSRI)

Böyle Cymbalta (duloxetine), Effexor’un (venlafaksin) ve PRISTIQ® (desvenlafaksin) olarak * Serotonin, norepinefrin geri alım inhibitörleri

Serotonin engelleyici Sansert (metiserjid) kan damarlarını daraltıcı ve inflamasyonu azaltarak migren önlemeye yardımcı olabilir. Bu medicationss sık yan etkileri nedeniyle diğer koruyucu ilaçlarını olarak kullanılmaz, ancak bazı insanlar için bir seçenek vardır. en ciddi yan etkisi böbrek yetmezliğine yol açabilir böbreklerin etrafında doku yara izi olduğunu. Doktorunuz bu reçete Eğer tek seçenek ise, soran düşünün.

Antikonvülzanlar nöbet bozuklukları veya epilepsi tedavisi ilaçlardır. Bunlar migren önlemeye yardımcı etkili olduğu gösterilmiştir. migren tedavisinde kullanılan Ones şunlardır: Dekapin (valproat; Depakene (valproik asit; Horizant veya Neurontin (gabapentin ve topamax (topiramat).

Birkaç ilaçlar migren önlemek olduğundan, doğru bir tercih karmaşık bir karar olabilir. İşte doktorunuz dikkate alacaktır bazı şeyler

* Diğer sağlık sorunları o yüksek tansiyon, astım, depresyon ya da anksiyete, nöbet, obezite veya diyabet gibi baş ağrısı, etkileyebilir var

* Hamile veya menopoz geçmekte olsanız

* Diğer ilaçlar almak

* Her ilacın yan etkileri

* Kaç kez hakkında Tercihleriniz ilaçlarını almak için bir gün