Prostat kanseri nedir?

Prostat erkek üreme sisteminde bir bezdir. Bu sperm taşıyan spermlerin en yapar. ceviz büyüklüğünde bezi mesane altında bulunan ve üretranın üst kısmını, mesaneden idrar taşıyan tüp çevreler.

Prostat kanseri erkeklerde için önemli bir sağlık sorunu olduğunu. Hastalık 50 yaşından önce nadirdir ve uzmanlar en yaşlı erkekler bunun izleri var olduğuna inanıyoruz.

Kanser Derneği bir 27.640 erkek bunu ölecek tahmin 2015 yılında prostat kanseri 220.800 yeni vaka teşhis olacağını tahmin ediyor. Afro-erkek prostat kanseri olasılığı daha yüksektir ve yüksek ölüm oranına sahip. cilt kanseri dışında, prostat kanseri erkeklerde en sık görülen kanser türüdür. özellikle Asya, Afrika ve Latin Amerika – – dünyanın diğer bölgelerinde prostat kanseri nadirdir.

Prostat kanseri genellikle ileri evrede olduğu kadar sıklıkla belirti neden çok yavaş büyüyen kanser vardır. Prostat kanseri diğer nedenlerin kalıp ve birçok Çoğu erkek hastalığı olduğunu asla bilemezsiniz. Prostat kanseri hızla büyümeye başlar ya da prostat dışına yayılır Ama bir kez tehlikelidir.

erken aşamalarında prostat kanseri (yalnızca prostat bezinde bulunan olduğunda) hayatta kalmak için çok iyi bir şans ile tedavi edilebilir. Neyse ki, prostat kanseri olan erkeklerin yaklaşık% 85’i hastalığın erken evrede teşhis edilir.

(Örneğin kemikler, lenf düğümleri ve akciğerlere gibi) prostat dışına yayılmış olan kanser tedavi edilebilir değildir, ancak uzun yıllar kontrol edilebilir. Çünkü mevcut tedaviler birçok ilerlemeler, kimin prostat kanseri yaygın hale erkeklerin çoğu beş yıl ya da daha fazla yaşamak için bekleyebilirsiniz. ilerlemiş prostat kanseri olan bazı erkekler normal bir hayat yaşamak ve kalp hastalığı gibi başka bir nedeni ölmektedir.

Prostat kanseri özellikle yaşlı erkekleri etkiler. Olguların yaklaşık% 80’i 65 yaşın üzerinde erkeklerde vardır ve prostat kanseri aile öyküsü olan 50. Erkekler altında erkekler bunu elde etmek için daha olasıdır olguların% 1’inden daha az bulunmaktadır.