tanı ve tedavi – kadın cinsel sorunlar anlama

Kadın Sağlığı Trendler

cinsel sorunu teşhis etmek için bir sağlık kuruluşu için en önemli yolu, sen söyle hikaye dikkatle dinleyeceğiz kullandığınız ilaçlar ve maddeler gözden geçirin ve zorluklar son, uzun zamandır, ya da kalıcı olmuştur olup olmadığını belirlemek için çalışmaktır şimdiye kadar hayatında fikstür. sağlayıcınız size vücudunuz hakkında ve cinsellik hakkında ne kadar anlamaya çalışmak için de çok önemlidir. sağlayıcı muhtemelen eşiniz ile ilişkisi, geçmiş cinsel tarihinin, travma öyküsü ve cinsel tepki yeteneği ile müdahale olabilecek diğer stresler ya da endişeleri hakkında konuşmak için teşvik edecektir. Bu konular son derece özel görünse de, düzgün cinsel işlev bozukluğu değerlendirmek için örtülü ve daha tatmin edici bir seks yaşamına sahip yardımcı olması gerekir.

kadında cinsel sorunlar hakkında bilinmesi gerekenler

temeller

Belirtileri

Tanı ve Tedavi

önleme

Kadın cinsel sorunların tanınması ve tedavisi nispeten yeni bir alan olduğunu anlamak önemlidir. Sağlayıcıları bu konuları ele kendi uzmanlık ve kişisel konfor önemli ölçüde değişir.

Sağlık kuruluşu cinsel işleyişi ile müdahale olabilecek altta yatan rahatsızlığın tedavisinde deneyebilirsiniz. Örneğin, menopoz sonrası vajinal kuruluk yerel östrojen kremleri, antibiyotiklerle enfeksiyonların ve bazı koşullar (vajina içine, organ prolapsus, anatomik defektler veya doğum sonrası onarımı sonrası anormal iyileşme) cerrahi tedavi gerekebilir ile tedavi edilebilir. diyabet, tiroid koşulları, böbrek bozuklukları, yüksek kan basıncı iyi kontrol cinsel işlev sorunları azaltabilir. menopozdan sonra düşük cinsel tahrik Oral estrojen ve testosteron kombinasyonları ile muamele edilebilir.