tirozin: kullanımları ve riskler

Tirozin amino asit, vücudunuzda protein oluşturmanıza yardımcı olur bir maddedir. Bu ruh hali ve uyku etkileyen önemli beyin kimyasalların oluşumuna yardımcı olur.

Tirozin PKU denilen nadir genetik bozukluğu olan insanlar için bir tedavi yöntemidir.

ek olarak, tirozin nedeniyle uyku eksikliği yorgun insanlara yardımcı olabilir, bazı araştırmalar göstermektedir. Onları daha uyanık yapmak gibi görünüyor.

Bazı çocuklar ve yetişkinler DEHB tirozin alır. Ama çalışmalar yardımcı olduğunu göstermiştir değil. Tirozin takviyeleri ya, depresyon için çalışmak görünmüyor.

İnsanlar libido artırma için PMS belirtilerini hafiflettiği arasında değişen, başka nedenlerden dolayı tirozin alır. tirozin bu koşullar ile yardımcı olur, şimdi, biz bilmiyoruz.

tirozin için standart doz yoktur. Tavsiye için doktorunuza danışın.

Tirozin et, balık, süt ürünleri, yumurta, yulaf, buğday, fasulye ve fındık olduğunu.

doğal olsanız bile, sen alıyorsun herhangi besin takviyeleri hakkında doktorunuza söyleyin. Bu şekilde, doktorunuz ilaçlar ile herhangi bir potansiyel yan etkileri ya da etkileşimler üzerinde kontrol edebilirsiniz.

Yan etkiler. Tirozin takviyeleri uykusuzluk, huzursuzluk, çarpıntı, baş ağrısı, mide ve mide ekşimesi neden olabilir.

Riskler. Tirozin tiroid problemleri veya Graves hastalığı kötüleştirebilir. tirozin hamile veya emziren kadınlar için güvenli olup olmadığını henüz bilmek yeterli araştırma olmamıştır.

Etkileşimler. Eğer düzenli herhangi bir ilaç alıyorsanız size tirozin takviyeleri kullanmaya başlamadan önce, doktorunuzla konuşun. Onlar tiroid sorunları ve Parkinson hastalığı için ilaç ile etkileşim olabilir.

Takviyeler FDA tarafından düzenlenmiş değildir.

KAYNAKLAR

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı: “Tirozin.”

NYU Langone Tıp Merkezi: “Tirozin.”

Hangi Besin; Sen Eksik?