tonka fasulyesi: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Almendrillo Negro, Coumarouna odorata, Cumaru, Cumarú, Dipteryx odorata, Hollandalı Tonka, İngilizce Tonka, Favori Tonka, Gaïac de Cayenne, Tonka, Tonka Tohum, Tonquin Bean, zarar görebilir Bean.

Tonka fasulyesi bir ağaçtır. Meyve ve tohum ilacı yapmak için kullanılır; ciddi güvenlik endişelerine rağmen, insanlar lenf bir tıkanıklık nedeniyle şişlik, (bir afrodizyak olarak) cinsel isteği artıran ve krampları, bulantı, öksürük, spazmlar, tüberküloz, kronik hastalık nedeniyle israf tedavi, bir tonik olarak tonka fasulyesi almak sistemi (lenfödem) ve schistosomiasis denilen parazitik bir hastalıktır; Bazı insanlar ağız ülseri, kulak ağrısı ve boğaz ağrısı için doğrudan etkilenen bölgeye tonka fasulyesi uygulamak; İmalat, kumarin olarak, tonka fasulyesi aktif bileşenlerin biri, gıda, likör, tütün, sabun, ve kozmetik çeşitli ürünlerinde tatlandırıcı ve koku olarak kullanılmaktadır; gıdalar olarak, tohum, bir çatlak aromalı içecek yapmak için kullanılır.

Tonka fasulyesi (enflamasyon) şişme ve su tutma geliştirmemize yardımcı maddeler içerir.

Yetersiz Kanıt fo; Öksürük; kramplar; Mide bulantısı; spazmlar; Tüberküloz; Kulak ağrısı, doğrudan uygulandığında; Ağız yaraları, doğrudan uygulandığında; doğrudan tatbik boğaz ağrısı; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için hint baklası etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

Tonka fasulyesi UNSAFE olduğunu. Böyle mide bulantısı, kusma, ishal, baş dönmesi, uykusuzluk, ve karaciğer problemleri gibi yan etkilere neden olabilir; ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tonka fasulyesi ya da kirli olması tonka fasulyesi ekstresi içeren herhangi bir yiyecek düşünmektedir; cilde doğrudan tonka fasulyesi uygulamak için güvenli olup olmadığını bilmek için yeterli bilgi yok; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Tonka fasulyesi GÜVENLİ OLMAYAN olduğunu. Eğer hamileyseniz veya meme -Besleme iseniz bunu kullanmıyorum; Karaciğer hastalıkları: Kumarin, hint baklası bir kimyasal, karaciğer hasarına neden olabilir. Bu, mevcut karaciğer hastalığı daha kötü yapabilir.

Şu anda TONKA FASULYE Etkileşimler için hiçbir bilgiye sahip

hint baklası uygun dozu kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda hint baklası için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Tarım Res Svc. Dr Duke fitokimyasal ve etnobotanik veritabanları. Boş: www.ars-grin.gov/duke/~~pobj (1999 7 Temmuz Erişim).

Cox D, O’Kennedy R, Thornes RD. kumarin (1,2-benzopiron) ile tedavi edilen hastalarda toksisite nadir. Hum Toxicol 198; 8: 501-6.

Duke JA. şifalı otlar CRC el kitabı. 1st ed. Boca Raton, FL: CRC Press, LLC, 1985.

Fetrow CW, Avila JR. Tamamlayıcı ve Alternatif İlaç Profesyonellerin El Kitabı. 1st ed. Springhouse, Pensilvanya: Springhouse Corp 1999.

Mann J Truswell AS, ed. İnsan Beslenmesi Essentials. Oxford: Oxford Üniversitesi Basın 1998.

Marshall ME, Butler K, gelişmiş tümörü olan olgularda kumarin (1,2 benzopiron) ve simetidin Fried A. Faz I değerlendirilmesi. Mol Bıother 199; 3: 170-8.

Mohler JL, Gomella LG, Crawford ED, et al. Metastatik prostat kanserinde kumarin (1,2-benzopiron) Faz II değerlendirilmesi. Prostat 199; 20: 123-31.

Ritschel, WA, Brady ME Tan HIS, et al. insanda kumarin intravenöz ve oral uygulama üzerine kumarin ve 7-hyroxy-metabolitler farmakokinetiği. Eur J Clin Pharmacol 199; 12: 457-61.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon