tonsillit-evde tedavi

Ağız Sağlığı Trendler

Bir virüsün neden tonsillit ev tedavisinin amacı vücut enfeksiyonla savaşır gibi belirtiler yönetmektir. Ana tedavi boğaz ağrısı ve burun akıntısı, burun tıkanıklığı, hapşırma ve öksürük gibi belirtiler rahatsızlık kolaylaştırır.

Belki bir soğuk içecek bir yudum almış ve acı içinde irkildi ettik. Ya da soğuk bir günde inhale ve hava dişlerini vurduğunuzda bir sarsıntı hissetti. Belki her yudum punctuating keskin bir ağrı olmadan sıcak bir bardak çay keyfini kendinizi yapamaz bulundu. Bu durumlardan herhangi biri tanıdık geliyorsa, muhtemelen hassas dişlere sahip; rahatsızlık nedenleri çoktur, Mark S. Wolff, Diş Hekimliği New York University College’da • Karioloji • ve Kapsamlı Bakım Bölümü DDS, PhD, profesör ve sandalye diyor …

Öksürük ve soğuk algınlığı ilaçları küçük çocuklar için ya da bazı sağlık sorunları olan insanlar için güvenli olmayabilir. Eğer bu ilaçları kullanmadan önce, etiketi kontrol edin. antiseptik gargaralar, dekonjestanlar ve antihistaminikler dahil olmak üzere birçok over-the-counter ilaçlar, rahatsızlığı gidermek değil ekstra maddeler içerir. Bu maddeler akut tonsillit tedavisinde herhangi bir yarar olduğu kanıtlanmıştır edilmemiş olarak bu ilaçlar, çocuklar için tavsiye edilmez. 1

Ani ateş ve şişmiş lenf düğümleri ile birlikte ve bir üst solunum yolu enfeksiyonu belirtileri olmayan bir boğaz ağrısı, bir bakteriyel enfeksiyona işaret edebilir. Bu belirtileri olan herkes doktor antibiyotik tedavisi gerektirir boğaz ağrısı, test edilecek görmelisiniz. Dinlenme bol olsun ve yönetmenliğini tam olarak tüm reçete antibiyotik almak önemlidir. Antibiyotik tedavisinin ilk 1 ila 2 gün süreyle okuldan çocuğunuzu evde tutun. O hala bu süre zarfında bulaşıcıdır ve başkalarına enfeksiyon geçmesi gerekebilir.

Sen \ ‘ipuçları ve püf noktaları yanı sıra Ağız Sağlığı son haberleri ve araştırmaları bulacağız.

Şu anda olan

Dünyada birçok insanın sadece% 18,5 asla ipi. Sen ve ağız sağlığı içinde büyük bir fark yaratmak için basit bir yol üzerinde eksik. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş ipi diş arasında sıkışıp gıda kaldırır ve iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir, plak döner önce orada oluşturan bakterilerin filmi kaldırır. Sadece bir diş diş ipi deneyin Başlamak için.

Günlük diş ipi yok dünyada birçok insanın% 31 biridir. Sen ve ağız sağlığı içinde büyük bir fark yaratmak için basit bir yol üzerinde eksik. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. 3 gün daha Amaç!

Günlük diş ipi yok dünyada birçok insanın% 31 vardır, ancak diş ve diş etleri üzerinde pozitif bir etki yaratmaya için yolda iyi konum. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. 7 gün boyunca Amaç!

Dünyada birçok insanın sadece% 50.5, günlük diş ipi ve bunlardan biri olduğunu sizin için iyi! Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. senin iyi bir ağız sağlığı alışkanlığı tebrikler!

Sen ipuçlarını ve püf noktalarını yanı sıra Ağız Sağlığı son haberleri ve araştırmaları bulabilirsiniz.

KAYNAKLAR

Dişhekimleri Birliği 2010 Sağlıklı İnsanlar

ılık tuzlu suyla sık sık gargara çocuğunuzun yaşı 8 veya daha büyük ise. Sen 1 tatlı kaşığı (5 gr) 8 oz (240 ml) ılık su ile tuz karıştırılarak kendi tuzlu su yapabilir; sıcak veya soğuk sıvılar içme (hangisi daha iyi hissettiriyor). Bu çay, çorba, meyve suyu ve rehidrasyon içecekler dahil; Böyle Popsicles olarak tatlandırılmış buz pops, Yeme; (Örneğin asetaminofen veya ibuprofen gibi) over-the-counter ağrı ilaçları alarak boğaz ağrısı hafifletmeye yardımcı. ilaçlar ile güvenli olun. Oku ve etiket üzerindeki tüm talimatları izleyin. Eğer bebeğinize ilaç verirseniz, miktar vermek ne konusunda doktorunuzun tavsiye izleyin. Çünkü Reye sendromu, ciddi ancak nadir sorun olan bağlantısının 20 daha genç kimseye aspirin vermeyin; Bol bol dinlenin alma; Yatak odasında bir buharlaştırıcı veya nemlendirici kullanarak; boğaz pastilleri kullanılarak boğaz ağrısı belirtileri hafifletmeye yardımcı olur. Ama pastiller nedeniyle boğulma riski küçük çocuklara verilmemelidir. Ayrıca, birçok pastiller zararlı olabilir gereksiz maddeler içerir.